Strona główna Wydarzenia Świdnica ZDolni Ślązacy ze Szkoły Podstawowej nr 6

ZDolni Ślązacy ze Szkoły Podstawowej nr 6

0

Dwaj uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 w Świdnicy znaleźli się w gronie laureatów konkursu zDolny Ślązak.

Jeszcze w październiku 2020r. rozpoczęły się coroczne zmagania w poszczególnych konkursach przedmiotowych „zDolny Ślązak” organizowanych przez Dolnośląskie Kuratorium Oświaty we Wrocławiu. Konkursy jak zawsze były 3-etapowe.

Na ostatnim szczeblu – wojewódzkim – jego uczestnicy starają się zdobyć nagrodę – tytuł finalisty, ale tak naprawdę walczą o upragniony tytuł laureata konkursu. Upragniony, bo daje im przepustkę do dowolnej wybranej przez siebie szkoły średniej.

Bartosz Tarnowski z klasy 8B tryumfował trzykrotnie: 10 marca 2021r. został Laureatem Dolnośląskiego Konkursu Matematycznego, 27 marca 2021r. uzyskał tytuł finalisty Dolnośląskiego Konkursu Chemicznego, 29 marca 2021r. wywalczył miano Laureata Dolnośląskiego Konkursu Fizycznego.

Adam Szewrański z klasy 8B 27 marca 2021r. uzyskał tytuł finalisty Dolnośląskiego Konkursu Chemicznego. – Taki sukces nie przychodzi przypadkiem. Jest nagrodą za wieloletnią – wytrwałą i systematyczną pracę. Za czas poświęcony na rozwiązywanie dodatkowych zadań i ćwiczeń. Za wysiłek wkładany w zdobywanie kolejnych umiejętności – podkreślają.

/Źródło SP nr 6/

Poprzedni artykułZnaleziono klucze
Następny artykułZastawiają wjazd do ośrodka dla ciężko chorych. I jeszcze się kłócą [FOTO]