Strona główna Wydarzenia „Zaszczep się w majówkę”. Punkt szczepień przeciw COVID-19 przyjmie wszystkich ze skierowaniem

„Zaszczep się w majówkę”. Punkt szczepień przeciw COVID-19 przyjmie wszystkich ze skierowaniem

0

Od 1 do 3 maja we Wrocławiu na parkingu przy Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim stanie specjalny punkt szczepień. Osoby, które znajdują się w grupie wiekowej uprawnionej do szczepień, w godzinach 9.00–17.00 będą mogły bez rejestracji przyjąć jednodawkową szczepionkę firmy Johnson & Johnson.

Do naszego województwa trafi łącznie 2,5 tys. dawek szczepionki firmy Johnson & Johnson. Jeśli znajdujesz się w grupie wiekowej uprawnionej do rejestracji i masz już e-skierowanie, od 1 do 3 maja możesz zaszczepić się bez zapisów w specjalnym punkcie we Wrocławiu przy placu Powstańców Warszawy (parking przed Dolnośląskim Urzędem Wojewódzkim). Kadra medyczna będzie czekać na Ciebie od 9.00 do 17.00 – informuje biuro prasowe Urzędu Wojewódzkiego.

Zgodnie z przedstawionym harmonogramem, 1 oraz 2 maja zaszczepić się mogą osoby w wieku 36 lat i starsze, a 3 maja zaszczepić się mogą osoby w wieku 34 lat i starsze.  W majówkę zaszczepić się będą mogły również osoby 30+, które w przeszłości zgłosiły chęć zaszczepienia przez formularz na stronie gov.pl/szczepimysie i otrzymały na tej podstawie e-skierowanie.

To bardzo proste! Wystarczy przyjść i zaczekać na swoją kolej – bez wcześniejszego zapisywania się na konkretny termin, czy godzinę. Tak jak w działających już punktach szczepień, również i w tym punkcie obecna będzie kadra medyczna, która zajmie się pacjentami zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi standardami i procedurami. Uwaga! Liczba szczepionek jest ograniczona – przekazują urzędnicy.

/DUW, opr. mn/