Strona główna Polityka Świdnica ma nową radną

Świdnica ma nową radną

0

Podczas piątkowej sesji Rady Miejskiej w Świdnicy ślubowanie złożyła nowa radna – Violetta Wiercińska, która zastąpiła zmarłego w marcu radnego Alberta Gaszyńskiego. – To dla mnie bardzo duży zaszczyt zasiąść w takim gronie. Wielu mieszkańców zaufało mi, że będę dbała o ich interesy. Będę się starała jak najlepiej wypełniać obowiązki. Wiem, że pan Albert Gaszyński wysoko postawił poprzeczkę, ale mam nadzieję, że będę go godnie zastępować – podkreśliła Wiercińska.

Violetta Wiercińska podczas zdalnej sesji Rady Miejskiej w Świdnicy (fot. transmisja obrad Rady Miejskiej)

Albert Gaszyński, społecznik i działacz sportowy uhonorowany tytułem „Zasłużony dla Świdnicy”, a także radny miejski trzech kadencji, zmarł 11 marca. W związku ze śmiercią samorządowca i wygaszeniem jego mandatu konieczne stało się obsadzenie wakatu w Radzie Miejskiej w Świdnicy. Zgodnie z kodeksem wyborczym Komisarz Wyborczy w Wałbrzychu w drodze postanowienia musiał wskazać osobę, która w ostatnich wyborach samorządowych startowała z tej samej listy wyborczej w tym samym okręgu wyborczym, uzyskała w wyborach kolejno największą liczbę głosów, a także nie utraciła prawa wybieralności.

Miejsce w Radzie Miejskiej przypadło Violetcie Wiercińskiej, którą w wyborach samorządowych poparło 202 głosujących. Startowała z listy Koalicji Obywatelskiej, którą stworzyły Platforma Obywatelska i .Nowoczesna, będąc kandydatką drugiej z wymienionych partii. Violetta Wiercińska ma 49 lat, ukończyła Uniwersytet Wrocławski. Jest nauczycielką w Miejskim Przedszkolu Integracyjnym nr 16 w Świdnicy i wykładowcą w Wyższej Szkole Zarządzania i Przedsiębiorczości w Wałbrzychu.

Dzięki nowej radnej zostanie reaktywowany klub „Koalicja dla Świdnicy”, w skład którego wejdą także Lech Bokszczanin i Marcin Wach.

/mn/

Poprzedni artykuł„Zaszczep się w majówkę”. Punkt szczepień przeciw COVID-19 przyjmie wszystkich ze skierowaniem
Następny artykułBlisko 7 tys. nowych zakażeń w kraju. Jaka sytuacja w powiecie świdnickim?