Strona główna 0_Slider Wyciągnęli z okolic “Hycla” ponad 3 tony śmieci

Wyciągnęli z okolic “Hycla” ponad 3 tony śmieci

1

Ponad 60 osób zaangażowało się 24 kwietnia w akcję porządkową w malowniczych okolicach zbiornika wodnego, znanego świdniczanom jako “Hycel”. Do wspólnej pracy zaprosiła fabryka Electrolux, która zapewniła worki, rękawice i kontenery.

Przez kilka godzin znad dwóch stawów, zagajników i przydrożnych rowów śmieci wyciągali pracownicy Electroluxa i świdniczanie, którzy postanowili włączyć się do akcji. Uprzątnęli śmieci podrzucane w workach, pozostałości po remontach i imprezach w plenerze. Znajdowali dosłownie wszystko – od starych mebli, przez gruz, stare przetwory, ubrania, zabawki po butelki i opakowania plastikowe. Jak podaje Marzena Sztandera z Electroluxa, na wysypisko trafiło 1,08 tony zmieszanych odpadów opakowaniowych, 2,02 tony odpadów wielkogabarytowch i 340 kg szkła.

– Do zbierania odpadów przyłączyło się łącznie ponad 60 osób, w tym młodzież i dzieci. Całe szczęście mieliśmy wsparcie lokalnych offroadowców, którzy pomogli przyczepką wywozić zostawione przez wolontariuszy pełne worki. Bez nich akcja trwałaby nawet kilka godzin dłużej – podkreśla Marzena Sztandera.

/asz/