Strona główna Kultura „Sułkopodobni” – o sztuce, alkoholu i kobietach

„Sułkopodobni” – o sztuce, alkoholu i kobietach

0

Świdnicki Ośrodek Kultury w ramach projektu Alchemia teatralna zaprasza na ósmą i zarazem przedostatnią  audycję z cyklu „Sułkopodobni”.

W odcinku 8 nobliwa kobieta z pewną rezerwą odwiedza pracownię artysty-lekkoducha, by zamówić swój portret. W rozmowę o sztuce, alkoholu i witaminach wplotły się urocze podśpiewywanki malarza. Finał zaskakujący, jak zwykle, z akcentem międzynarodowym!

Tym razem z tekstem zmierzą się Czesława Gres i Tadeusz Szarwaryn oraz gościnnie: Bożena Kuźma i Mariola Mackiewicz

Audycja wyemitowana zostanie 28 kwietnia  o godz.18.00, słuchać jej będzie można na stronach sok.com.pl, alchemiateatralna.pl, ich fanpage’ach na portalu Facebook oraz kanale YouTube Świdnickiego Ośrodka Kultury.

Aby uaktywnić w czasie pandemii grupę dorosłych alchemików, postanowiliśmy wykorzystać ich głosy w cyklu nagrań audio nawiązujących do konwersacji słynnego duetu Kowalewski-Lipińska. Okazało się, że wszyscy czekali na hasło do działania, toteż teksty stworzone przez alchemiczkę Mariolę Mackiewicz zaczęły żyć dzięki lektorskim talentom przyjaciół z zespołu. Dialogi zostały napisane pod konkretne duety czy tercety, bo nazwa projektu „SUŁKOPODOBNI” mówi o nas prawie wszystko… To nowe doświadczenie dla grupy, wymagające akustycznego kreowania postaci i sytuacji. Duży udział w powstawaniu słuchowisk ma profesjonalna ekipa ŚOK w składzie: Halina Szymańska, Paweł Zając i Krzysztof Kowalewski, która wyczarowuje świat, gdzie czysty nonsens splata się z realizmem – informują organizatorzy.

Link do słuchowiska:

https://youtu.be/grZn40OqdDs

Projekt „Alchemia teatralna” dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

/Inf. i fot. ŚOK, opr. red./