Strona główna 0_Slider Wielkie porządki na”Hyclu” i Fleszy Nowomłyńskiej. Dołączysz?

Wielkie porządki na”Hyclu” i Fleszy Nowomłyńskiej. Dołączysz?

0

Miejska legenda głosi, że po wojnie w tym miejscu został zatopiony czołg. Były lata, gdy to miejsce pełniło rolę stawu pływackiego, a do dziś chętnie pojawiają się tu wędkarze. Starsze pokolenia doskonale wiedzą, gdzie jest Hycel. I właśnie to miejsce jest kolejnym, które zostanie posprzątane w najbliższą sobotę. Akcje na rzecz Ziemi także na Fleszy Nowomłyńskiej i nad rzeką Bystrzycą.

Fot. Czysta Świdnica

Mocno zarośnięty staw to pozostałość po wyrobisku gliny, pozyskiwanej przed II wojną światową dla niewielkiej manufaktury, wyrabiającej cegły. Po fabryczce nie ma już śladu. Tutaj całe pokolenia świdniczan uczyły się pływać, a piękny zakątek zachęcał do spacerów. Dzisiaj trafia tu mnóstwo świdniczan, ale wielu z nich pozostawia po sobie przykre pamiątki. To za ich sprawą uroczysko tonie w śmieciach.

Fot Czysta Świdnica

22 kwietnia przypada Dzień Ziemi, który jest symboliczną datą dla wszystkich, którym na sercu lezy dobro planety. W okolicach tego dnia organizowane są akcje proekologiczne. W powiecie świdnickim szykuje się kilka okazji dla tych, którzy będą chcieli zakasać rękawy i pozbierać śmieci. Jak już informowaliśmy, porządki będą prowadzone nad jeziorkiem Daisy w gminie Świdnica (niedziela, 25 kwietnia) oraz w Chwałkowie w gminie Marcinowice. Dołącza również Świdnica.

Z inicjatywy świdnickiej fabryki Electrolux w sobotę, 24 kwietnia o godzinie 10.00 rozpocznie się sprzątanie Hycla i okolic. – Electrolux to  nie tylko organizacja. To przede wszystkim ludzie, którzy ją tworzą. Jako społeczność chcemy mieć realny wpływ na otaczające nas środowisko. Dlatego w związku obchodami Dnia Ziemi wyszliśmy z inicjatywą do Czystej Świdnicy z propozycją pomocy w sprzątaniu najbardziej zanieczyszczonych terenów. Dostaliśmy informację, że w pobliżu znajduje się takie miejsce – jest to tzw. „Hycel”- piękna, acz zanieczyszczona okolica chętnie wybierana przez mieszkańców na spacery i różnego rodzaju aktywności na świeżym powietrzu. Udało nam się zorganizować wydarzenie, które z pewnością przyczyni się do dobrej zmiany – Sprzątanie Świata. Jako firma zapewniamy wszelkie środki potrzebne do realizacji zadania: rękawice, worki, łopaty oraz kontenery na odpady, a jako członkowie lokalnej społeczności prosimy o wasze wsparcie w akcji i serdecznie zapraszamy do „zabawy” – zachęca Marzena Sztandera, asystentka zarządu świdnickiej fabryki Electroluxa.

Zbiórka dla wolontariuszy przy ul. księdza Dionizego Barana (na skrzyżowaniu z ul. Stęczyńskiego, naprzeciwko Hotelu Esperanto). Organizatorzy przypominają o obowiązku zachowania dystansu oraz zasłaniania nosa i ust.

Z okazji Światowego Dnia Ziemi Stowarzyszenie Polska 2050 i Stowarzyszenie Przyjaciół Bystrzycy Górnej „TRZY SOSNY ” zapraszają w sobotę 24.04. o godz. 12:00 na Ekospacer połączony ze sprzątaniem terenów spacerowych w Świdnicy: Flesza Nowomłyńska, zbiórka na parkingu przy lodowisku ul. Śląska, a w Bystrzycy Górnej otoczenie rzeki Bystrzyca, zbiórka na parkingu przy świetlicy wiejskiej w Bystrzycy Górnej.

/opr. red./

Poprzedni artykułBył trzeźwy, ale miał inne grzeszki na sumieniu
Następny artykułOdpowiedzą za wprowadzenie do obrotu narkotyków o wartości 12 mln złotych. Wśród zatrzymanych mieszkańcy powiatu świdnickiego