Strona główna 0_Slider Odpowiedzą za wprowadzenie do obrotu narkotyków o wartości 12 mln złotych. Wśród...

Odpowiedzą za wprowadzenie do obrotu narkotyków o wartości 12 mln złotych. Wśród zatrzymanych mieszkańcy powiatu świdnickiego

1

Zatrzymaniem czterech mężczyzn zakończyła się wspólna akcja policjantów z Centralnego Biura Śledczego oraz funkcjonariuszy Straży Granicznej wymierzona w narkotykowy biznes. Trzem osobom postawiono już zarzuty wprowadzenia do obrotu ponad 160 kg różnych narkotyków oraz 20 tys. sztuk tabletek MDMA o czarnorynkowej wartości szacowanej na około 12 mln złotych.

mat. Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej

W ubiegłym roku funkcjonariusze z placówki Straży Granicznej w Gołdapi ujawnili na terenie powiatu oleckiego (woj. warmińsko-mazurskie) i następnie zabezpieczyli prawie 2 kg amfetaminy o czarnorynkowej wartości około 100 tys. złotych. Sprawą zajęła się Prokuratura Rejonowa w Olecku. – Ustalono wówczas, że narkotyki pochodzą z południa Polski. Funkcjonariusze z placówki Straży Granicznej w Gołdapi pod nadzorem prokuratora dalsze działania prowadzili wspólnie z policjantami opolskiego zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji oraz z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy – mówi Mirosława Aleksandrowicz z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej.

16 lutego 2021 roku zatrzymano do kontroli drogowej kierowcę BMW. 35-latek z powiatu świdnickiego przewoził w samochodzie ponad 10,5 kg amfetaminy i 10,42 g marihuany. Podczas przeszukania zajmowanych przez niego pomieszczeń mieszkalnych dodatkowo ujawniono 1,7 kg marihuany oraz 24 g kokainy. Wraz z nim zatrzymano jeszcze dwóch mężczyzn. U jednego z nich ujawniono kolejne 175 g marihuany. Łączna wartość czarnorynkowa zabezpieczonych narkotyków wynosiła ponad 830 tys. zł – wylicza Aleksandrowicz. W ramach akcji Centralnego Biura Śledczego Policji oraz Straży Granicznej działania prowadzono m.in. w nocy z 16 na 17 lutego 2021 roku na ulicy Bystrzyckiej w Świdnicy.

Dwaj z zatrzymanych, mężczyźni w wieku 31 i 35 lat, usłyszeli zarzuty wprowadzenia do obrotu narkotyków o wartości 12 mln zł, za co grozi im do 12 lat pozbawienia wolności. – Trzeci zamieszany w nielegalny biznes, 26-latek z powiatu świdnickiego usłyszał zarzut posiadania środków odurzających. Grozi mu do 10 lat więzienia. Czwarty zamieszany w nielegalny biznes, 31-letni mieszkaniec powiatu głogowskiego odpowie za udział w obrocie znacznymi ilościami substancji psychotropowych i środków odurzających. W zakładzie karnym może spędzić nawet do 12 lat – wskazuje rzecznik warmińsko-mazurskiej Straży Granicznej. Na wniosek prokuratury sąd tymczasowo aresztował trzech z zatrzymanych mężczyzn na okres trzech miesięcy.

/Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej, opr. mn/

Poprzedni artykułWielkie porządki na”Hyclu” i Fleszy Nowomłyńskiej. Dołączysz?
Następny artykułKtóry wybrać klimatyzator i jak wybrać firmę montującą i serwisującą klimatyzację?