Strona główna 0_Slider W gminie Świdnica powstaną single-tracki

W gminie Świdnica powstaną single-tracki

2

Już niebawem nie trzeba będzie wyjeżdżać daleko poza teren naszego powiatu, aby połączyć obcowanie z naturą i jazdą po single-trackach. W ramach planowanej rozbudowy infrastruktury turystycznej w dolinie rzeki Bystrzycy i Piławy powstaną m.in. 2 single-tracki na terenie gminy Świdnica.

Fot. pixabay

Najpopularniejsze tego typu trasy rowerowe w Polsce są w Świeradowie Zdroju, w Srebrnej Górze czy w Bielsku-Białej. Single-tracki to wąskie ścieżki zbudowane specjalnie do jazdy rowerem. Występują często naturalnie jako część lasu . Projektowane są tak, by trafiały do szerokiego grona odbiorców. W efekcie poradzi sobie na nich nawet początkujący rowerzysta, jak i doświadczony zawodnik lubiący szybką i pełną zwrotów akcji jazdę.

Rozbudowa infrastruktury turystycznej w dolinie rzeki Bystrzycy i Piławy przewiduje budowę 5 stanic rowerowych w Wilkowie, Bystrzycy Dolnej, Burkatowie, Bystrzycy Górnej i Lubachowie, oznakowanie dróg rowerowych, budowę 2 single-tracków, pumptracka, przystani kajakowej z bud. gosp. oraz połączenia szlaków rowerowych poprzez kładkę nad rzeką Bystrzycą w Wiśniowej. Planowana jest na lata 2021-2023. Na ten cel gmina Świdnica otrzymała 6,7 mln zł. w ramach Funduszu Inicjatyw Lokalnych.

Poprzedni artykułInterwencja: Trzecia fala pandemii, a tu wiejskie zebranie
Następny artykułNaprawiają ul. Słowiańską w Żarowie