Strona główna Wydarzenia Jaworzyna Śląska Interwencja: Trzecia fala pandemii, a tu wiejskie zebranie

Interwencja: Trzecia fala pandemii, a tu wiejskie zebranie

0

Mamy coraz więcej zachorowań, a na dzisiaj zostało zwołane zebranie w sprawie scalenia gruntów. Czy to nie jest narażanie mieszkańców na zakażenia. Przecież większość to ludzie starsi – pyta jeden z czytelników Swidnica24.pl. – Nie mamy innego wyjścia – rozkłada ręce starosta świdnicki Piotr Fedorowicz.

mapy google

Na dzisiaj, na godzinę 14.00 zostało zwołane zebranie w świetlicy wiejskiej w Piotrowicach Świdnickich. – Celem zebrania jest podanie do publicznej wiadomości, poprzez odczytanie, decyzji o zatwierdzeniu projektu scalenia gruntów wsi Piotrowice Świdnickie i części wsi Pastuchów w gminie Jaworzyna Śląska – czytamy w zawiadomieniu starosty. – Niestety, nie ma możliwości, by takie odczytanie przeprowadzić on-line ani w innym terminie. Jesteśmy ograniczeni terminami i jeśli nie dopełnimy obowiązku, do scalenia gruntów i uporządkowania własności ziemi po prostu nie dojdzie, a to przecież bardzo ważne sprawy dla mieszkańców – tłumaczy starosta i dodaje, że termin był już przekładany,a spotkania tego typu nie są zakazane.

Spotkanie ma się odbyć z zachowaniem reżimu sanitarnego. Mieszkańcy wg nazwisk zostali zaproszeni w odstępach 20-minutowych: godzina 14:00 – uczestnicy o nazwiskach zaczynających się na litery A-J, godzina 14:20 – uczestnicy o nazwiskach zaczynających się na litery K-M, godzina 14:40 – uczestnicy o nazwiskach zaczynających się na litery N-Z. Wszystkich obowiązuje dystans, dezynfekcja i maseczki.

– Nad prawidłowym przebiegiem spotkania będą czuwać pracownicy Biura Geodezji i Katastru – zapewnia Piotr Fedorowicz.

/asz/

Poprzedni artykułSkwer w nowej odsłonie
Następny artykułW gminie Świdnica powstaną single-tracki