Strona główna Wydarzenia Żarów Skwer w nowej odsłonie

Skwer w nowej odsłonie

0

Skwer przy ul. Krasińskiego w Żarowie zmienił swój wygląd, a niebawem pojawią się w tym miejscu nowe nasadzenia, postawione zostaną ławki oraz będą zainstalowane kamery monitoringu.


– W ramach przebudowy skweru przy ul. Krasińskiego w Żarowie zainstalowaliśmy nowe oświetlenie, wykonaliśmy chodnik, ciągi piesze, przebudowaliśmy miejsca parkingowe i przygotowaliśmy podłoże pod nowe nasadzenia. Wszystkie dotychczasowe prace sfinansowane zostały ze środków budżetu gminy Żarów, a ich łączny koszt wyniósł blisko 100 tysięcy złotych. Prace z zagospodarowaniem terenu jeszcze się nie zakończyły, niebawem zainstalowany zostanie nowy monitoring. Pojawią się także nowe nasadzenia, które z pewnością upiększą to miejsce – mówi Agnieszka Gołuch z Referatu Gospodarki Komunalnej i Inwestycji Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Projekt rewitalizacji skweru przygotowany został wspólnie przez Urząd Miejski w Żarowie i Fundację Inicjatywa B, a sponsorem strategicznym przedsięwzięcia jest Polska Ceramika Ogniotrwała „Żarów” Sp. z o.o.

/Magdalena Pawlik UM Żarów, opr. red./
Zdjęcia UM Żarów