Strona główna Kultura Kwietniowa giełda staroci odwołana

Kwietniowa giełda staroci odwołana

1

W związku z przedłużeniem wszystkich obowiązujących obecnie obostrzeń i restrykcji, planowana na najbliższą niedzielę Giełda Staroci, Numizmatów i Osobliwości w Świdnicy nie odbędzie się.

Giełda Staroci od prawie pięćdziesięciu lat gromadzi w każdą pierwszą niedzielę miesiąca tłumy świdniczan oraz przyjeżdżających z Dolnego Śląska kolekcjonerów, łowców okazji i miłośników rzeczy, których w sklepach już dostać nie można. Stałe spotkania mają w Świdnicy kolekcjonerzy numizmatów, pocztówek, birofiliści i filateliści. Na giełdzie kupić można meble, dzieła sztuki i biżuterię, stare zegary oraz akcesoria i części służące do przywracania starym przedmiotom ich dawnego blasku.

W ostatnich miesiącach giełda była wielokrotnie odwoływana z uwagi na sytuację epidemiczną. Do skutku nie dojdzie również najbliższa edycja targowego wydarzenia. – W związku z przedłużeniem wszystkich obowiązujących obecnie obostrzeń i restrykcji do 18 kwietnia br., Giełda Staroci, Numizmatów i Osobliwości w Świdnicy nie odbędzie się w najbliższą niedzielę, 11 kwietnia. Giełda jest dużym wydarzeniem gromadzącym zawsze bardzo wielu wystawców, jak też dużo osób kupujących. W panującej obecnie bardzo poważnej sytuacji epidemicznej nie jest możliwe zapewnienie pełnego bezpieczeństwa wszystkim uczestniczącym w niej osobom, przyjeżdżającym często z różnych części Polski. Dlatego też ze względu na troskę o zdrowie wszystkich uczestników Giełdy Staroci, jej najbliższa edycja musiała zostać odwołana – poinformował Urząd Miejski w Świdnicy.

/opr. mn/

Poprzedni artykułBlisko 28 tys. nowych zakażeń w kraju, zmarło ponad 950 osób. Jaka sytuacja w powiecie?
Następny artykułSkwer w nowej odsłonie