Strona główna Artykuł sponsorowany Torby golfowe, na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Torby golfowe, na co zwrócić uwagę przy zakupie?

0
Torby golfowe różnią się wieloma szczegółami konstrukcyjnymi. Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie? Jakie czynniki powodują, że jedne torby do golfa są bardziej funkcjonalne od innych? Co jest istotne co zaś tylko kwestią gustu? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się na co zwrócić uwagę wybierając torby golfowe?

Torby golfowe a liczba kijów?
Torba do golfa najczęściej ma miejsce na tzw. set (składający się z 14 kijów) lub halfset (liczący 7 kijów). Doświadczeni zawodnicy zabierają ze sobą cały zestaw. Początkującym wystarczy połowa kompletu. Czy już na początku gry w golfa kupować torby golfowe na cały set? Niekoniecznie. Mała torba przyda się i później, gdy gracz będzie chciał pojechać na trening i wziąć ze sobą np. same puttery.

Torby golfowe – odpowiednik organizera
Dobre torby golfowe Ping mają wiele kieszonek w tym izolowaną na prowiant oraz wyściełaną na przedmioty cenne bądź delikatne. Przy zakupie warto zwrócić uwagę na to, aby kieszonek było więcej niż mamy aktualnie rzeczy, które zabieramy na green. Pojawienie się kolejnej nie będzie zmuszało do zastanawiania, gdzie ją schować.

Czy środek transportu wpływa na wybór torby golfowej?
Jeżeli masz auto, którego bagażnik znajduje się wysoko, przy zakupie torby golfowej warto zwrócić uwagę na usytuowanie pasków i rączek. Powinny one być szerokie, wygodne i stabilne. Ich usytuowanie ma pozwalać na łatwe pakowanie (wypakowywanie) torby golfowej do (z) bagażnika lub wózka golfowego.

Jakie torby golfowe są najwygodniejsze do noszenia?
Najwygodniejsze do noszenia torby golfowe mają szelki z automatycznym poziomowaniem. Jest to o tyle wygodne, że gracz nie musi poprawiać położenia torby golfowej. System mocowania dba o dobre jej ustawienie sam.

Co sprawia, że torby golfowe są wodoodporne?
Torby golfowe są wodoodporne, jeśli: do ich produkcji użyto tkaniny wodoodpornej, szwy zostały zgrzane a zamki błyskawiczne są zabezpieczone przed przeciekaniem.

Spód torby golfowej powinien być wyprofilowany, aby chronić ją przed przewróceniem się. Od góry wodoodporne torby golfowe zabezpiecza kaptur.

Sklep golfowy Bogigolf.pl oferuje różne modele toreb golfowych.

/Artykuł sponsorowany/