Strona główna 112 Policja ostrzega przed kieszonkowcami

Policja ostrzega przed kieszonkowcami

0

Świdniccy policjanci przypominają o podstawowych zasadach, które pozwolą uniknąć nieprzyjemności związanych z kradzieżami dokonywanymi przez kieszonkowców, wykorzystujących wzmożony, przedświąteczny ruch w sklepach.

Chociaż mamy stan epidemii, złodzieje nie próżnują, dlatego radzimy, aby wszędzie tam, gdzie jest więcej ludzi czyli w sklepach, na targach i w środkach komunikacji publicznej, zachować szczególną ostrożność. W takich właśnie miejscach zdarza się najwięcej kradzieży. Kieszonkowcy najczęściej wykorzystują tłok i nasze rozkojarzenie – przypomina Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Policja radzi:

  • Jeśli mamy przy sobie większą kwotę pieniędzy, nie trzymajmy jej w jednym miejscu. Rozdzielając ją i umieszczając w różnych miejscach zmniejszymy ryzyko ewentualnej utraty całej posiadanej gotówki.
  • Płacąc za zakupy nie pokazujmy całej zawartości portfela, najbezpieczniej mieć wcześniej odliczoną kwotę pieniędzy.
  • Nie zapisujmy numeru PIN na karcie płatniczej, nie eksponujmy go również w widocznym miejscu.
  • Robiąc zakupy pamiętajmy, aby nie przechowywać dokumentów, pieniędzy czy telefonów komórkowych w tylnych kieszeniach spodni, w zewnętrznych kieszeniach płaszcza, czy kurtki.
  • Zwracajmy uwagę także na torebki, plecaki oraz podręczne torby z zakupami, nie pozostawiając ich bez opieki i nadzoru. Trzymajmy swoją torebkę lub plecak z przodu, zamknięciem do siebie.
  • W czasie zakupów klucze do mieszkania nośmy w innym miejscu niż dokumenty z adresem.
  • Bądźmy również wyczuleni podczas robienia zakupów przez Internet! Starajmy się dokonywać zakupów za pobraniem, płaćmy po otrzymaniu zamówionego towaru.

/KPP Świdnica, opr. mn/