Strona główna Temat dnia Rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 wznowiona po czwartkowym zamieszaniu

Rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 wznowiona po czwartkowym zamieszaniu

0

E-rejestracja na szczepienie przeciw COVID-19 została wznowiona – poinformował w nocy z czwartku na piątek Michał Dworczyk, szef kancelarii premiera i pełnomocnik rządu ds. szczepień. Centrum Informacyjne Rządu zapewnia, że bez zakłóceń działają również zapisy za pośrednictwem SMS. Jak informuje Onet.pl, osoby w wieku od 40 do 59 lat, którym udało się w czwartek zarejestrować na szczepienia, otrzymały w nocy powiadomienia o przesunięciu ich terminów.

W czwartek doszło do zamieszania z zapisami na szczepienia przeciwko COVID-19. Rano szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. programu szczepień Michał Dworczyk w RMF FM poinformował, że w nocy uruchomiono możliwość rejestracji dla osób 40+, które na początku roku zadeklarowały gotowość szczepienia w systemie informatycznym. Po dwóch godzinach minister oznajmił, że z powodu usterki systemu, część osób w wieku 40-59 lat zarejestrowała się na kwietniowe terminy szczepień, a – jak podkreślał – te osoby miały mieć terminy w maju. Dlatego na kilka godzin wstrzymano rejestrację, a do każdej takiej osoby ma dzwonić konsultant lub automat proponując termin w drugiej połowie maja.

Po północy z czwartku na piątek szef KPRM poinformował na Twitterze o ponownym uruchomieniu e-rejestracji. – E-rejestracja na szczepienie przeciw COVID-19 wznowiona. Internetowe Konto Pacjenta dostępne w pełnym zakresie pod adresem http://pacjent.gov.pl – napisał. Z kolei we wpisach na profilu #Szczepimysie prowadzonym przez Centrum Informacyjne Rządu zapewniono, że bez zakłóceń działają również zapisy za pośrednictwem SMS. – Wprowadziliśmy niezbędną korektę do systemu – przekazano.

Jak informuje portal Onet.pl, w nocy z czwartku na piątek – zgodnie z wczorajszymi zapowiedziami – część osób w wieku 40-59 lat otrzymała SMS-y informujące o odwołaniu ich szczepień w kwietniu. Nowe terminy zostały wyznaczone na maj.

/PAP, Onet.pl, opr. mn/