Strona główna Wydarzenia Świdnica Świdniccy licealiści z sukcesami na ogólnopolskich olimpiadach

Świdniccy licealiści z sukcesami na ogólnopolskich olimpiadach

0

W kwietniu zapadają rozstrzygnięcia w olimpiadach przedmiotowych. W tym roku odbywały się one w formie zdalnej. W II Liceum Ogólnokształcącym w ostatnim tygodniu dwóch uczniów uzyskało tytuł finalisty i będą zwolnieni z egzaminu maturalnego z wynikiem 100%.

Marek Lurka, uczeń klasy trzeciej otrzymał tytuł finalisty 45 edycji Olimpiady Artystycznej w sekcji historia sztuki. Podczas zawodów centralnych Marek w pierwszym dniu rozwiązywał testy a w drugim przeprowadził analizę porównawczą rzeźb Rodina i Brancusiego. Opiekunem olimpijczyka, który w ten sposób otrzymał 100% na egzaminie maturalnym z historii sztuki, jest Joanna Waksmundzka.

Marcin Kłos, uczeń klasy drugiej ma już zapewniony 100% wynik na egzaminie maturalnym z historii.Uzyskał tytuł finalisty XIV Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej im. mjr. Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972-1514. Od Cedyni do Orszy”. Opiekunem ucznia jest Zofia Skowrońska-Wiśniewska.

W zawodach centralnych wzięło udział 218 uczniów. Zgodnie z Regulaminem Olimpiady, by uzyskać tytuł finalisty, należało zdobyć minimum ocenę dobrą. Zawody centralne składały się z dwóch części: cześć pierwsza polegała na napisaniu w ciągu 180 minut pracy pisemnej na jeden z pięciu tematów. Marcin wybrał temat: „Porównaj powstanie listopadowe i styczniowe pod względem organizacji władz i form walki”. Powyższa praca uzyskała ocenę celującą. Druga część zawodów będzie polegać będzie na rozwiązywaniu zadań w kilku konkurencjach (m.in. broń, malarstwo batalistyczne, film, fotografia wojenna, itp.), a także na przygotowaniu prezentacji i oprowadzaniu po losowo wybranych obiektach historycznych. Jeżeli Marcin uzyska w niej dobry wynik zostanie uhonorowany tytułem laureata.

/inf. II LO im. S.Banacha/

Poprzedni artykułKtoś rozebrał samochody i porzucił na polach. Poszukiwania sprawcy trwały miesiąc
Następny artykułDrzwi szklane – postaw na modę i wygodę