Strona główna 0_Slider Skatepark na Osiedlu Młodych? Władze miasta uwzględnią propozycję radnego

Skatepark na Osiedlu Młodych? Władze miasta uwzględnią propozycję radnego

10

O stworzenie nowej przestrzeni rekreacyjnej dla młodszych świdniczan zaapelował do władz Świdnicy jeden z miejskich radnych, proponując budowę drugiego w mieście skateparku. Mógłby on powstać na Osiedlu Młodych. Wiceprezydent Jerzy Żądło nie mówi „nie”.

Istniejący skatepark przy ul. Polna Droga

Obecnie istniejący skatepark przy ulicy Polna Droga został otwarty w 2009 roku. Sąsiadujący z zalewem Witoszówka obiekt cieszy się sporą popularnością wśród młodzieży i momentami z trudem mieści wszystkich chętnych. Z tego powodu już od kilku lat trwa dyskusja w sprawie jego rozbudowy. O powiększenie skateparku zabiegali młodzi świdniczanie, a na taką konieczność wskazywał również radny Krzysztof Grudziński. Pomysł stworzenia dodatkowej atrakcji w rejonie obiektu doczekał się realizacji w grudniu ubiegłego roku. W sąsiedztwie skateparku powstał pumptrack – specjalny tor pełny zakrętów i niewielkich wzniesień.

Nie jest jednak wykluczone, że w Świdnicy powstanie kolejny skatepark. – Jazda na hulajnogach i ćwiczenia tzw. trickowi stała się w ostatnim czasie bardzo popularnym sportem wśród młodych świdniczan. Często widuję jak grupy młodych ludzi na hulajnogach pędzą z Osiedla Młodych w kierunku jedynego skate parku w naszym mieście przy Polnej Drodze. Skutkiem tego jest przeludnienie tego jedynego w naszym mieście skateparku, gdzie ściągają młodzi ludzie z terenu całego miasta – wskazuje radny Krzysztof Grudziński, który w piśmie skierowanym do władz miasta zaproponował budowę nowego obiektu, który mógłby powstać na Osiedlu Młodych.

Proponowana lokalizacja nowego skateparku

Teren rekreacyjny przy ulicy Prądzyńskiego na Osiedlu Młodych ma jeszcze trochę rezerwy terenowej i należałoby rozważyć budowę skateparku na tym terenie, tak by amatorzy jazdy na hulajnogach, rowerach BMX, deskorolkarze mogli korzystać z takich urządzeń w miejscu swego zamieszkania. Jednocześnie powstanie skateparku na największym osiedlu mieszkaniowym w Świdnicy znacznie odciąży już istniejący skatepark – tłumaczy Grudziński.

Do propozycji radnego odniósł się wiceprezydent Świdnicy. – Przy zmianie zagospodarowania terenu rekreacyjnego przy ul. Prądzyńskiego na Osiedlu Młodych zostanie uwzględniona m.in. budowa wymienionego przez Pana skateparku w ramach możliwości finansowych – stwierdził Jerzy Żądło w odpowiedzi na interpelację samorządowca.

/mn/

Poprzedni artykułStrażacy oraz śmigłowiec LPR na Osiedlu Zarzecze. Zabrakło wolnych karetek
Następny artykułŚwiebodzice. Głosowanie na projekty do budżetu obywatelskiego przełożone