Strona główna Sport Piłka ręczna Sięgnęli po Puchar Starosty Przysuskiego

Sięgnęli po Puchar Starosty Przysuskiego

0

Kapitalnie spisała się drużyna ŚKPR-u Świdnica z rocznika 2008. Na mocno obsadzonym Turnieju o Puchar Starosty Przysuskiego świdniczanie okazali się bezkonkurencyjni. Wygrali komplet sześciu spotkań i w wielkim stylu sięgnęli po zwycięstwo w całych zawodach.

Turniej odbywał się od 23 do 25 kwietnia. Zespół trenera Krzysztofa Terebuna pojechał na Mazowsze w dwunastoosobowym składzie. Każdy z graczy miał okazję do zaprezentowania swoich umiejętności, każdy dołożył swoją cegiełkę do końcowego sukcesu oraz zdobył koleiną porcję doświadczenia.

W piątek, w pierwszej fazie turnieju ŚKPR pokonał Uniwersytet Radom 22:18 oraz Sambor Tczew 25:6 i z pierwszej lokaty awansował do drugiej rundy. W sobotę doszły dwa kolejne zwycięstwa: 23:10 z UKS 50 Białystok oraz 23:11 z UKS Banino, co również dało pierwsze miejsce w grupie. Wreszcie w niedzielę w grupie finałowej świdniczanie zmierzyli się ponownie z ekipą z Radomia oraz Orlętami Zwoleń. Oba mecze padły łupem Szarych Wilczków (21:13 i 14:6)!

Dawid Czerwiński wybrany został najlepszym zawodnikiem turnieju, natomiast do Kacpra Surmy powędrowała nagroda dla najlepszego zawodnika drużyny!

ŚKPR: Czaja, Anioł – Surma 24, Mitek 22, Czerwiński 20, D. Błaszczyk 14, Marek 12, Ruszaj 12, Czapla 8, Bagiński 7, Szczygieł 4,Choiński 4.