Strona główna Sport Inne Walczyli o prym na Dolnym Śląsku

Walczyli o prym na Dolnym Śląsku

0

Kilkudziesięciu młodych fighterów rywalizujących w kategoriach dzieci, kadetów i juniorów wzięło udział w Otwartych Mistrzostwach Dolnego Ślaska 2021 w muaythai. Areną zmagań w niedzielę, 25 kwietnia była hala sportowa na Zawiszowie.

Otwarte Mistrzostwa Dolnego Śląska w muaythai zostały zorganizowane przez Fighter Klub Kaczmarek Grodowski. Patronem imprezy był Polski Związek Muaythai, a partnerem głównym został trener reprezentacji Polski muaythai dzieci i kadetów, Dawid Polok. W mistrzostwach brali udział tylko zawodnicy i zawodniczki z klubów zrzeszonych w Polskim Związku Muaythai z aktualnymi licencjami zawodniczymi (rocznymi).

Wszyscy zwycięzcy swoich kategorii wagowych poza medalami oraz dyplomami otrzymali także pamiątkowe puchary i specjalnie przygotowane przez Stowarzyszenie Sportowe Paterka Promotor upominki. I miejsce drużynowo zdobyli gospodarze – Fighter Klub Kaczmarek Grodowski, przed Żarskim Klubem Sportów Walki i Legionem Głogów.

Dodatkowo wyróżnieni zostali zawodnicy i zawodniczki w wybranych kategoriach wiekowo-wagowych:

Najlepszy zawodnik 10-11 lat – Grecki Przemysław (Gladiator Bolesławiec)

Najlepsza zawodniczka 10-11 lat – Moździoch Nadia (Legion Głogów)

Najlepszy zawodnik 12-13 lat – Krivokhyza Yurii (Maximus Kraków)

Najlepsza zawodniczka 12-13 lat – Zalewska Karolina (Szkoła Sztuk Walki Warrior Łódź)

Najlepszy kadet 14-15 lat – Miklas Igor (Kruk Gym)

Najlepsza kadetka 14-15 lat – Głodek Oliwia (Maku Gym – Max Boxing Klub)

Najlepszy junior 16-17 lat – Padziński Konrad (Fight Academy Stargard)

Najlepszy zawodnik organizatora Klubu Fighter Kaczmarek Grodowski – Maciej Wilk

Trenerzy kadry Polski dzieci i kadetów Dawid Polok i Aliaksandr Kruk przyznali dwa dodatkowe wyróżnienia tzw. „Lwie serce turnieju” otrzymali je: Zofia Bandura z Legionu Głogów i Filip Piotrowski z Żarskiego Klubu Sportów Walki

/oprac. MDvR/