Strona główna 0_Slider Porządki nad Jeziorkiem Daisy i w Chwałkowie. Społecznicy zapraszają do udziału!

Porządki nad Jeziorkiem Daisy i w Chwałkowie. Społecznicy zapraszają do udziału!

0

Najbliższa sobota to okazja do włączenia się w akcje, dzięki którym będzie trochę czyściej. 24 kwietnia organizowane są dwie społeczne akcje: można wybrać się nad Jeziorko Daisy albo do Chwałkowa w gminie Marcinowice.

Jeziorko Daisy

W związku z organizowaną w całej Polsce akcją Klubu Młodych Stowarzyszenia „Dla Polski”, pn. #SprzątamyDlaPolski serdecznie zapraszamy do udziału w tym projekcie w miejscowości Chwałków (Gmina Marcinowice). Akcja odbędzie się w dniu 24 kwietnia (sobota) – od godziny 11:00 będziemy na terenie Chwałkowa (w szczególności na obrzeżach) i najbliższych okolicach sprzątać Ziemię. Jest to akcja ekologiczna mająca na celu wspólna troskę o naszą planetę oraz najbliższe środowisko w naszej lokalnej społeczności. Forma akcji zostanie dostosowana do panujących warunków epidemicznych. Projekt został objęty honorowym patronatem Generalnej Dyrekcji Lasów Państwowych – zachęcają organizatorzy.

Aby wziąć udział w akcji i uzyskać więcej szczegółowych informacji, należy do 23 kwietnia wypełnić poniższy formularz zgłoszeniowy   https://forms.gle/4zayCiXTJGGCghgi7

–  Myślę, że troska o środowisko jest jednym z podstawowych elementów współczesnego patriotyzmu. Wszyscy przecież chcemy, aby także te nasze Małe Ojczyzny były zadbane, a dziedzictwo naturalne zachowane – podkreśla organizator akcji w Chwałkowie Sylwester Stachurski. – Zachęcamy wszystkich mieszkańców Gminy Marcinowice i Chwałkowa do wzięcia udziału w naszej akcji. Wspólnymi siłami zadbamy, aby nasz piękny region ślężański nie tracił swoich walorów – mówi Adam Cisek, współorganizator akcji. – Zachęcamy także młodych ludzi, aby dołączyli do nas. Jako młode pokolenie powinniśmy wziąć przyszłość w nasze ręce i już dzisiaj zadbać o naszą wspólną Ziemię – dodaje Jakub Górski, współorganizator akcji.

W trzech miejscach jednocześnie uczestnicy akcji “Sprzątamy Jeziorko Daisy” planują wykonać prace porządkowe i tym samym uczcić Światowy Dzień Ziemi. Gminne koło PTTK Sudety do udziału w turystyczno-ekologicznej akcji zaprosiło ponad 70 osób i nadal spływają kolejne zgłoszenia. Partnerami wydarzenia są gmina Świnica i Gminny Ośrodek Kultury Sportu Rekreacji w Świdnicy.

Sprzątanie Jeziorka Daisy rozpocznie się w niedzielę, 25 kwietnia o godzinie 10.00 w trzech różnych miejscach:

  • na parkingu przy Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa (Mokrzeszów 111).
  • na parkingu przy pętli autobusowej w Pogorzale (Pogorzała 15),
  • na parkingu przy murze dworu w Witoszowie Górnym 15.

Zapisy do udziału w akacji prowadzone są pod numerem telefonu 608303045. Pakiety startowe (rękawiczki, worki) przygotował Dział Ochrony Środowiska w Urzędzie Gminy Świdnica. Zebrane przez uczestników śmieci zostaną wywiezione przez Nadleśnictwo Świdnica.

Poprzedni artykułPomnik księcia Bolka II stanie na skwerze Kaczyńskiego. Trwa zbiórka na budowę
Następny artykułKtoś rozebrał samochody i porzucił na polach. Poszukiwania sprawcy trwały miesiąc