Strona główna 0_Slider Pojedynek Dawida z Goliatem. Biało-zieloni walczą o ligowe punkty w Bytomiu

Pojedynek Dawida z Goliatem. Biało-zieloni walczą o ligowe punkty w Bytomiu [RELACJA LIVE]

1

Biało-zieloni już niebawem ponownie wybiegną boiska makroregionalnej III ligi. Dzisiaj zmierzą się na wyjeździe z utytułowaną drużyną Polonii Bytom. Początek spotkania punktualnie o godzinie 16:00.

Więcej o dzisiejszym rywalu Polonii Stali i o samej rywalizacji przeczytacie TUTAJ

Biało-zieloni zagrają w następującym składzie: Kot, Kozachenko, Kasprzak, Sowa, P. Paszkowski, Sztylka, Borowy, Szuba, Szydziak, B. Paszkowski, Ciupka. Na ławce rezerwowych usiedli: Szawaryn, Myrta, Filipczak, Osiadły, Tragarz, Czarny i Trzyna.

Skład Polonii Bytom prezentuje się następująco:

Za moment rozpoczynamy pojedynek, który poprowadzi trójka arbitrów z Opolskiego Kolegium Sędziów.

Biało-zieloni mierzą się dziś z kolejną znakomitą marką na mapie Polski – dwukrotnym mistrzem Polski, czterokrotnym wicemistrzem Polski i jedynym naszym polskim klubem, który zdołał sięgnął po zwycięski puchar europejskich rozgrywek piłkarskich (Puchar Intertoto – 1965 rok)

Rozpoczynamy spotkanie

1′ – bardzo dobra wrzutka Sztylki w pole karne bytomian, skończyło się niestety tylko na zagrożeniu.

5′ – bardzo dobry, odważny początek gości, nie przestraszyliśmy się utytułowanego rywala.

6′ – kolejna dobra okazja – z rzutu wolnego uderza Szuba, piłkę broni Brzozowski.

7′ – znakomita okazja dla świdniczan, B. Paszkowski, dobrze dograł do Ciupki, ten mógł oddać mu piłkę i ten znalazłby się w sytuacji jeden na jednego z bramkarzem, ale wybrał opcję dogrania do wbiegającego Szydziaka – niestety niedokładnie!

12′ – lepszy teraz fragment gospodarzy, to oni częściej goszczą na naszej połowie, ale na razie bez jakiegokolwiek zagrożenia.

15′ – pierwszy celny strzał na bramkę bytowian – pewnie interweniuje Kot.

17′ – przed momentem na boisku leżał P. Paszkowski, na szczęście nic się nie stało i wraca do gry.

19′ – niestety tracimy pierwszego gola – Stefański skuteczną główką wyprowadza rywali na prowadzenie 1:0!!!

22′ – groźnie przedzierać prawą stroną boiska próbował B. Paszkowski – stracił jednak piłkę i ratował się za moment faulem.

23′ – Kozachenko pociągnął z piłką ponad połowę długości boiska i zdecydował się na strzał z dystansu – piłka o metr minęła światło bytomskiej bramki.

25′ – teraz w odpowiedzi przeciwnicy – piłka po strzale głową jednego z zawodników miejscowych mija światło bramki.

28′ – znakomicie interweniuje Kot, który „złapał” rywala w sytuacji jeden na jednego!

30′ – kolejna główka, tym razem Jakuba Wróbla – mamy 2:0 dla Polonii Bytom!!!

31′ – Kot broni kolejne groźne uderzenie – bardzo trudny moment dla świdniczan!

36′ – wrócili nieco do swojej gry świdniczanie, mocniej atakując gospodarzy. Przed momentem dośrodkowanie Sztylki z rzutu wolnego wyłapał jednak golkiper Polonii.

40 ’ – rzut rożny dla bytomian – dobrze interweniują nasi obrońcy.

45′ – koniec pierwszej połowy – przegrywamy jak na razie 0:2 i rywale byli po prostu lepsi.

Wracamy do gry – Tragarz zmienia Ciupkę.

49′ – groźna kontra świdniczan – Tragarz dogrywa jednak do Szydziaka bardzo niedokładne.

50 – prawdziwy bilard w polu karnym Polonii-Stali Świdnica – było blisko gola na 3:0 dla gospodarzy.

55′ – strzał z 11 metrów Płonki okazuje się niestety dla nas skuteczny. Piłkę odbił Kot, ale ta nabrała rotacji i wtoczyła się do sieci – jest 3:0!!!

59′ – kolejne zagrożenie, kolejny rzut rożny – piłka na szczęście mija światło naszej bramki.

61′ – bardzo dobra interwencja Kota po strzale jednego z piłkarzy Polonii Bytom.

65′ – bardzo dobra okazja dla świdniczan na honorowe trafienie – Borowy uderza z 16 metrów niedokładnie.

65′ – boisko opuszczają Szydziak i Sztylka, w ich miejsce Filipczak oraz Osiadły.

70′ – Polonia Bytom mimo bardzo dobrego rezultatu nie zamierza się cofać i zwalniać tempa – przed momentem strzał z dystansu, lecz futbolówka ugrzęzła w dłoniach Kota.

73′ – bardzo dobre uderzenie Szuby z rzutu wolnego, ale jeszcze lepsza interwencja Brzozowskiego – szkoda!

75′ – niezły fragment świdniczan zamieniony niestety na gola dla miejscowych. Znów nieco szczęśliwie, ale skutecznie rywale trafili do sieci. Na raty na listę strzelców wpisał się Krzemień i mamy 4:0!!!

79′ – Myrta pojawia się na boisku z B. Paszkowskiego.

81’ – mamy trafienie na 4:1. Autorem gola Myrta, który wykorzystał dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego od Szuby

83’ – ależ dobry fragment gry świdniczan. Mamy 4:2. Ponownie piłkę z narożnika boiska dograł Szuba, tym razem do sieci trafił Borowy

84’ – doskonała gra świdnickiego zespołu. Szuba doskonale dogrywa, a podanie na gola zamienia Kasprzak uderzając efektownym wolejem

87’ – bytomianie starają się utrzymać przy piłce, ale biało-zieloni naciskają

90’ – sędzia zdecydował się doliczyć pięć minut, walczymy!

92’ – w grze gospodarzy widać nerwowość, świdniczanie starają się atakować, ale rownież brakuje im dokładności w rozegraniu

94’ – postawiliśmy wszystko na jedną kartę i to się zemściło. Polonia Bytom trafia na 5:3, gola zdobył Celuch. Szkoda wyniku tym bardziej, że chwilę wcześniej mieliśmy sytuację na 4:4.

koniec meczu. Przegrywamy 5:3

Poprzedni artykułŚwiebodzice. Głosowanie na projekty do budżetu obywatelskiego przełożone
Następny artykułCenna wygrana na parkiecie rywali!