Strona główna 112 Pędzili w terenie zabudowanym, przesiądą się na fotel pasażera

Pędzili w terenie zabudowanym, przesiądą się na fotel pasażera

0

126 km/h i 103 km/h to prędkości jakie w terenie zabudowanym rozwinęli dwaj kierowcy zatrzymani w ciągu jednego dnia przez świdnickich policjantów. Obaj musieli na najbliższe 3 miesiące rozstać się ze swoimi uprawnieniami do kierowania.

27 kwietnia, około godziny 7.00, w Świdnicy na ul. Esperantystów policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem marki Audi. 32-letni mieszkaniec powiatu dzierżoniowskiego w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, poruszał się z prędkością 126 km/h, czyli aż o 76 km/h przekroczył dozwolony limit – relacjonuje Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Godzinę później, również na ulicy Esperantystów, mundurowi zatrzymali innego kierowcę, który znacząco przekroczył dozwoloną prędkość – tym razem o 53 km/h. – 53-letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego kierując pojazdem marki Nissan poruszał się w terenie zabudowanym z prędkością 103 km/h – wylicza Ząbek.

Za popełnione wykroczenia mężczyźni zostali ukarani wysokimi mandatami karnymi, otrzymali 10 punktów karnych, a także pożegnali się z uprawnieniami na najbliższe 3 miesiące. – Nadmierna prędkość wciąż jest główną przyczyną wypadków drogowych. Osoby, które nie przestrzegają przepisów i obowiązujących limitów prędkości, narażają siebie i innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia – przypomina rzecznik KPP Świdnica, apelując o rozsądek i rozwagę za kierownicą.

/KPP Świdnica, opr. mn/