Strona główna 112 Pędził 111 km/h przez Świdnicę

Pędził 111 km/h przez Świdnicę

0

Policjanci ze świdnickiej drogówki zatrzymali kolejnych kierujących, którzy drastycznie przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym. Kierowcy zostali ukarani wysokimi mandatami karnymi oraz 10 punktami karnymi, a ponadto pożegnali się z prawem jazdy na najbliższe 3 miesiące.

Przekraczanie prędkości to w dalszym ciągu jedna z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych. Do zbyt szybkiej jazdy dochodzi nie tylko poza obszarem zabudowanym, ale również w miastach czy małych, wiejskich miejscowościach. Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego świdnickiej komendy w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców naszego powiatu systematycznie kontrolują rejony przejść dla pieszych, a także newralgiczne skrzyżowania oraz punkty, w których regularnie dochodzi do naruszania przepisów prawa – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

W ostatnim czasie z policjanci ze świdnickiej drogówki wyeliminowali z ruchu drogowego kolejnych dwóch nieodpowiedzialnych kierowców. Pierwszego zatrzymania dokonano w czwartek około godziny 15.30. – 34-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego kierujący pojazdem marki Opel został zatrzymany do kontroli drogowej na terenie gminy Świdnica. W chwili zatrzymania pędził 105km/h na odcinku drogi, na którym obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h – relacjonuje Ząbek. Drugiego kierującego – poruszającego się Skodą 29-letniego mieszkańca powiatu wałbrzyskiego – zatrzymano w piątek rano na terenie Świdnicy. W miejscu z ograniczeniem do „pięćdziesiątki” pędził on z prędkością 111 km/h.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułGadżety reklamowe, które pokochają Twoi klienci
Następny artykułCo? Gdzie? Kiedy? Majówkowy kalendarz wydarzeń