Strona główna 0_Slider Niezwykła kawiarenka na świdnickim Rynku nabiera kształtów. Zajrzyjcie do środka, wrzućcie datek!

Niezwykła kawiarenka na świdnickim Rynku nabiera kształtów. Zajrzyjcie do środka, wrzućcie datek!

0

Coraz lepiej widać, jak będzie wyglądało miejsce, w którym przez wiele lat funkcjonował sklep jubilerski, a latem może zostać uruchomiona galerio-kawiarenka, w której swoje rękodzieło będą sprzedawali uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Świdnicy. Tutaj też będzie można napić się kawy serwowanej przez wyjątkową obsługę.

Od prawie dwóch lat Warsztat Terapii Zajęciowej w Świdnicy, gdzie swoje miejsce znalazło 35 dorosłych osób niepełnosprawnych intelektualnie, stara się o otwarcie kawiarenki połączonej z galerią rękodzieła. Będzie to miejsce, w którym podopieczni WTZ spotkają się z innymi ludźmi, będą przechodzić terapię, a dla części kawiarenka stanie się miejscem pracy. Pracownicy i przyjaciele Warsztatu wykazują ogromną kreatywność i mimo pandemii szukają sposobów, by pozyskać środki na remont i wyposażenie kawiarenki.

Remont przekazanego przez miasto za darmo lokalu dobiega końca. – Dzięki zaangażowaniu firmy budowlanej za moment pomieszczenie będzie gotowe. „Mimo że nie musieliśmy zapłacić za remont z góry, to jest to przecież nieuniknione i wkrótce należność trzeba będzie uregulować. Dlatego musimy przedłużyć kolejny raz Zrzutkę i prosić Was o wsparcie. Musimy zakupić też niezbędne meble i sprzęty AGD, takie jak kuchenka, zmywarka czy ekspres do kawy. My wierzymy, że wspólnymi siłami się nam uda! – piszą warsztatowicze, ich rodziny, opiekunowie i Stowarzyszenie „Bliżej Ciebie”, które założyło WTZ. Cały koszt szacowany jest na ok. 140 tysięcy złotych, dotychczas udało się zebrać około 65% tej kwoty. Datki można wpłacać na zrzutka.pl.

 
Jak widać na załączonym filmie, prace remontowe są już na finiszu. Będzie pięknie, prawda? Reprezentanci naszych Uczestników: Monika i Szymon już chcą ruszać do pracy w Kawiarence – czytamy na profilu WTZ:
 
 

 

Poprzedni artykułMateriały do remontu w żywopłocie. Urząd wyjaśnia
Następny artykułSukienki na ślub cywilny – kilka ważnych wzmianek