Strona główna Wydarzenia Świebodzice Materiały do remontu w żywopłocie. Urząd wyjaśnia

Materiały do remontu w żywopłocie. Urząd wyjaśnia

0

Spore zaskoczenie wywołał widok elementów do remontu drogi, ułożonych wprost na żywopłocie. Krzewy zostały połamane. Urząd Miejski w Świebodzicach wyjaśnia, dlaczego.

Fot. Forum Świebodzice

Na zniszczone krzewy uwagę zwróciło Forum Świebodzice, zamieszczając zdjęcia z trwającego remontu Alei Lipowych. Na pytanie, czy żywopłotów nie można było przesadzić w inne miejsce, wydział promocji Urzędu Miejskiego odpowiada: W ocenie fachowców żywopłot jest tak stary, że nie przetrwałby remontu drogi pomimo dołożenia wszelkich starań. Bardzo ryzykownym jest również zabieg przesadzenia i odświeżenia z racji jego wieku i prawdopodobnie nie przyjąłby się w innej lokalizacji, taką opinię wydali specjaliści z zakresu terenów zielonych. W miejscu inwestycji uzupełnione zostaną nasadzenia w postaci drzew, tak aby odtworzyć całe piękno ulicy Aleje Lipowe. Natomiast materiały z prac rozbiórkowych nadające się do wtórnego wykorzystania Gmina Świebodzice w porozumieniu z Zarządami wszystkich ogrodów działkowych rozdysponuje na terenie miasta.

Gruntowna przebudowa trwa od 6 kwietnia. Przetarg na wykonanie przedmiotowego zadania w listopadzie 2020 roku wygrało konsorcjum firm Przedsiębiorstwa Usługowo-Produkcyjnego i Handlowego „COM-D” Sp. z o.o. z Jawora i Jeleniogórskiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych Sp. z o.o. z Jeleniej Góry. Obie firmy to doświadczeni wykonawcy, którzy zrealizowali wiele podobnych inwestycji drogowych. W ramach remontu ułożona zostanie nowa nawierzchnia z kostki na chodniku biegnącym po stronie targowiska, wykonana nowa nawierzchnia asfaltowa jezdni, wyremontowane zostaną również zjazdy oraz wymienione zostanie oświetlenie na całej ulicy. Koszt całej inwestycji to 1,3 mln złotych, z czego 60% stanowi dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. Prace potrwają do końca października.

/asz/

Poprzedni artykuł„Tu rodziła się Solidarność Rolników”. Wystawa IPN na świdnickim Rynku
Następny artykułNiezwykła kawiarenka na świdnickim Rynku nabiera kształtów. Zajrzyjcie do środka, wrzućcie datek!