Strona główna Sport Piłka ręczna Na celowniku znajduje się groźny beniaminek

Na celowniku znajduje się groźny beniaminek

0

Dziesiąty w tabeli Spartakus Buk będzie rywalem ŚKPR-u Świdnica w 23. kolejce II ligi piłkarzy ręcznych. Choć rywal jest niżej notowany, w sobotę, 17 kwietnia o godzinie 17.00 Szare Wilki muszą być przygotowane na trudną przeprawę. W składzie gospodarzy jest aktualny lider klasyfikacji strzelców, a beniaminek udowodnił już w tym sezonie, że jest w stanie urwać punkty faworytom.

Po przegranej z Zewem Świebodzin podopieczni Krzysztofa Terebuna i Patryka Dębowczyka nie mają już miejsca na kolejne wpadki. Chcąc zakończyć sezon na najniższym stopniu podium muszą wygrać cztery ostatnie mecze. W Buku jest więc do wykonania pierwszy krok… Spartakus jest debiutantem na drugoligowych parkietach, ale dał się już poznać z bardzo dobrej strony. W środę w zaległym meczu pokonał po rzutach karnych Spartę Oborniki Wielkopolskie (28:28, k. 4:3), a wcześniej potrafił między innymi wywieźć jeden punkt z parkietu Dziewiątki Legnica, czy solidnie nastraszyć Trójkę Nowa Sól i Zew Świebodzin, minimalnie przegrywając oba spotkania. Także w pierwszym spotkaniu z ŚKPR-em Spartakus wysoko zawiesił poprzeczkę i do przerwy prowadził 14:11. Druga połowa tego pojedynku należała już zdecydowanie do świdniczan, którzy ostatecznie wygrali 30:19. Przed sobotnią potyczką w hali rywala trzeba więc przypomnieć sobie te lepsze fragmenty tamtego spotkania! Warto też wspomnieć o 20-letnim rozgrywającym Spartakusa – Kacprze Napierale. To aktualnie lider klasyfikacji strzelców II ligi. W 19 meczach zanotował 161 trafień (średnia 8,5). Gospodarze pokażą mecz w internecie. Link do transmisji podany będzie także na klubowym fanpejdżu ŚKPR-u na facebooku.