Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Mieszkańcom bez komputerów urzędnicy pomogą w spisie powszechnym

Mieszkańcom bez komputerów urzędnicy pomogą w spisie powszechnym

0

Osoby, które nie mają komputera lub telefonu z internetem, mogą poprosić o pomoc najbliższych lub udać się do Urzędu Gminy Świdnica przy ul. Głowackiego 4 w Świdnicy i zgłosić chęć udziału w NSP 2021. Na spisującą się osobę będzie czekać specjalnie przygotowany komputer z dostępem do sieci internetowej. W razie pytań lub problemów wsparciem będzie służyć wyznaczony do tego pracownik urzędu.

Fot. UG w Świdnicy

Mając na względzie obowiązujące obostrzenia w walce w COVID-19 warto wcześniej sprawdzić telefonicznie dostępność punktu spisowego i umówić się w urzędzie na konkretną godzinę. W tym celu zachęcamy do kontaktu pod nr tel. 74 852 12 26 lub 74 852 30 67 wew. 104,307 – zaprasza Janusz Waligóra, rzecznik prasowy Urzędu Gminy.

Zgodnie z ustawą o statystyce publicznej udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 jest obowiązkowy. Obowiązkową formą jest samospis internetowy. Metody uzupełniające to spis telefoniczny (22 279 99 99) lub bezpośrednio przy pomocy rachmistrza spisowego. Infolinia działa od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00 i jest obsługiwana przez pracowników statystyki publicznej.

Wszystkie dane przetwarzane przez statystykę publiczną są bezpieczne i podlegają specjalnej ochronie (tajemnica statystyczna). Więcej szczegółowych informacji dostępnych na https://spis.gov.pl

/UG Świdnica/

Poprzedni artykułNie żyje kolejnych 12 mieszkańców powiatu świdnickiego zakażonych Covid-19
Następny artykułSołtyska wsi Wirki ciągnęła psa na haku za samochodem. Została zatrzymana [UWAGA DRASTYCZNE ZDJĘCIA]