Strona główna 0_Slider Mamy zwycięstwa, świdniczanie po pierwszej rundzie Pucharu Polski!

Mamy zwycięstwa, świdniczanie po pierwszej rundzie Pucharu Polski! [VIDEO]

0

Za nami pierwsza edycja tegorocznego Pucharu Polski w wersji online w speedcubingu. Cały cykl w sezonie 2021 będzie się składał w sumie z sześciu imprez. Podczas inauguracyjnych zawodów w akcji zobaczyliśmy również świdnickich zawodników.

Cały cykl będzie się składał z sześciu edycji. Pierwszą już mamy za sobą, kolejne przed nami, a finał zaplanowany jest na grudzień – komentują organizatorzy. Adaś Chodyniecki, który skupia się obecnie na głównej konkurencji, czyli na klasycznej kostce Rubika 3x3x3, w pierwszej rundzie Pucharu Polski zajął drugie miejsce ze średnią 8.00 sek. W pierwszym ułożeniu drugiej rundy zawodów Adama zawiodła niestety kostka i ostatecznie wykręcił średnią 9.70 sek. W kategorii do lat 14 świdniczanin wywalczył z kolei pierwszą lokatę w klasyfikacji generalnej, która obejmuje wszystkie konkurencje zawodów. Adam ma po pierwszej edycji 664 pkt. W kategorii do lat 10 znakomicie zaprezentował się ponadto inny świdniczanin Michał Kopeć. Nasz zawodnik był najlepszy, notując średnią 19.33 sek. i zdobywając 109 pkt.

Już w kwietniu kolejna, druga odsłona Pucharu Polski – spotkanie społeczności speedcuberów, do której może dołączyć każdy, kto potrafi ułożyć kostkę, niekoniecznie 3x3x3, bo konkurencji w tegorocznej edycji jest więcej.

Oficjalny ranking po pierwszej edycji Pucharu Polski: https://rankingi.rubiart.pl/klasyfikacje/?fbclid=IwAR0HStHhIceUrwH6M0vpHvbCn-jfDL-s5OGU8q98niAOcSVEm4qY8Kir_bU

/MDvR/

Poprzedni artykułSynoptycy zapowiadają przymrozki
Następny artykułStan kolejowego przejazdu na „trzydziestce piątce” coraz gorszy. PKP PLK zapowiada przebudowę