Strona główna 112 Kradli prąd, grozi im do 5 lat więzienia

Kradli prąd, grozi im do 5 lat więzienia

1

Chociaż nielegalne podłączenie do sieci energetycznej stwarza zagrożenie pożarowe oraz ryzyko porażenia prądem, ciągle znajdują się osoby, które lekceważą bezpieczeństwo i dokonują nielegalnego przyłączenia się do instalacji elektrycznej. Tylko wczoraj w Świdnicy ujawniono cztery przypadki kradzieży prądu.

13 kwietnia 2021 roku funkcjonariusze wydziału do walki z przestępczością gospodarczą świdnickiej komendy, wspólnie z pracownikami firmy energetycznej, przeprowadzili działania mające na celu ujawnienie nielegalnego poboru energii elektrycznej. Tym razem policjanci wraz z pracownikami firmy energetycznej „odwiedzili” kolejnych lokatorów mieszkań na terenie Świdnicy, którzy nielegalnie przyłączyli się do instalacji elektrycznej z pominięciem urządzeń pomiarowych. W przeciągu kilku godzin działań, zatrzymano 4 osoby, tj. jedną kobietę w wieku 36 lat oraz trzech mężczyzn w wieku 44, 55 i 67 lat, którzy tym sposobem doprowadzili prąd do swoich mieszkań – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Zgodnie z przepisami kodeksu karnego kradzież prądu jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Ponadto sprawcy będą musieli uregulować naliczoną przez dostawcę opłatę za nielegalny pobór, której wysokość wynosi od kilku do kilkunastu tysięcy złotych – dodaje Ząbek.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułStanisław Kowalski ze Świdnicy skończył 111 lat!
Następny artykułSynoptycy zapowiadają opady śniegu. Zobacz prognozę na najbliższe dni