Strona główna Wydarzenia Synoptycy zapowiadają opady śniegu. Zobacz prognozę na najbliższe dni

Synoptycy zapowiadają opady śniegu. Zobacz prognozę na najbliższe dni

0

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla powiatu świdnickiego pogodowe ostrzeżenie związane z możliwością wystąpienia opadów śniegu.

Prognozowane są opady śniegu, powodujące przyrost pokrywy śnieżnej od 5 cm do 10 cm, miejscami 15 cm – informuje Edyta Socha, synoptyk IMGW-PIB. Ostrzeżenie I stopnia dla powiatu świdnickiego obowiązywać będzie od godziny 8.00 w czwartek do godziny 8.00 w piątek. Prawdopodobieństwo wystąpienia prognozowanych zjawisk oceniono na 80%. Dla sąsiadującego z powiatem świdnickim Wałbrzycha oraz powiatu wałbrzyskiego wydano ostrzeżenie II stopnia związane z prognozowanymi intensywnymi opadami śniegu – przyrost pokrywy śnieżnej może wynieść od 10 cm do 20 cm, a na obszarach powyżej 500 m n.p.m. miejscami o 30 cm.

Prognoza IMGW dla województwa dolnośląskiego na środę, 14 kwietnia:

Po południu i wieczorem zachmurzenie duże, możliwe większe przejaśnienia. Przelotne opady deszczu lub deszczu ze śniegiem, miejscami krupy śnieżnej. Temperatura maksymalna od 6°C do 8°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni.

Prognoza dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego:
Po południu i wieczorem zachmurzenie duże, na zachodzie regionu większe przejaśnienia. Przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem oraz krupy śnieżnej, powyżej 600 m n.p.m. śniegu. Temperatura maksymalna od 3°C do 6°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) przelotne opady śniegu. Temperatura od -8°C do -6°C. Wiatr dość silny i silny, od 35 km/h do 45 km/h, w porywach do 65 km/h, z kierunków północnych; powodować będzie zamiecie śnieżne.

Prognoza IMGW dla województwa dolnośląskiego na czwartek, 15 kwietnia:

W nocy zachmurzenie duże, początkowo na zachodzie regionu większe przejaśnienia. Okresami opady początkowo deszczu i deszczu ze śniegiem, później deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura minimalna od 0°C do 2°C, na zachodzie regionu lokalnie przygruntowe przymrozki do około -1°C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad ranem porywisty, północno-zachodni.

W dzień zachmurzenie całkowite z opadami deszczu ze śniegiem i śniegu. Opady okresami o umiarkowanym natężeniu. Prognozowana suma opadów od 6 mm do 12 mm, przejściowy przyrost pokrywy śnieżnej do 5 cm. Temperatura maksymalna od 2°C do 4°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, północno-zachodni.

Prognoza dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego:
W nocy zachmurzenie duże, początkowo na zachodzie regionu większe przejaśnienia. Okresami opady śniegu, początkowo na obszarach poniżej 500 m n.p.m. także deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna od -3°C do 0°C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad ranem porywisty, północno-zachodni. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) okresami opady śniegu. Temperatura od -9°C do -7°C. Wiatr silny i bardzo silny, od 40 km/h do 55 km/h, w porywach do 70 km/h, z kierunków północnych, powodujący zamiecie i zawieje śnieżne.

W dzień zachmurzenie całkowite z opadami śniegu. Opady okresami o umiarkowanym natężeniu. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej do 10 cm, lokalnie 15 cm. Temperatura maksymalna od 0°C do 2°C. Wiatr słaby i umiarkowany, porywisty, północno-zachodni, powodować może zawieje śnieżne. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) opady śniegu, okresami o umiarkowanym i silnym natężeniu. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej od 10 cm do 15 cm. Temperatura od -8°C do -6°C. Wiatr silny i bardzo silny, od 40 km/h do 55 km/h, w porywach do 70 km/h, północny, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

Prognoza IMGW dla województwa dolnośląskiego na piątek, 15 kwietnia:

W nocy zachmurzenie całkowite z opadami deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura minimalna od 0°C do 2°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni.

W dzień zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna od 5°C do 7°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni.

Prognoza dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego:
W nocy zachmurzenie całkowite. Opady śniegu, okresami o umiarkowanym natężeniu. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej do 5 cm, lokalnie do 10 cm. Temperatura minimalna od -1°C do 1°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) opady śniegu, okresami o umiarkowanym natężeniu. Temperatura od -7°C do -5°C. Wiatr dość silny i silny, od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 65 km/h, północny i północno-wschodni, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

W dzień zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu ze śniegiem i śniegu, a na obszarach powyżej 400 m n.p.m. śniegu. Temperatura maksymalna od 2°C do 5°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) okresami opady śniegu. Temperatura od -4°C do -2°C. Wiatr dość silny i silny, od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 60 km/h, północno-wschodni, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

/IMGW, opr. mn/

Poprzedni artykułKradli prąd, grozi im do 5 lat więzienia
Następny artykułKoleje Dolnośląskie wstrzymują start sezonowych połączeń do Czech