Strona główna 0_Slider Kierował ciężarówką mając blisko 2,4 promila. Manewr zawracania zakończył poza jezdnią

Kierował ciężarówką mając blisko 2,4 promila. Manewr zawracania zakończył poza jezdnią

1

W miniony weekend funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy zatrzymali kolejnych trzech nietrzeźwych kierujących. Niechlubnym rekordzistą okazał się 28-letni kierowca samochodu ciężarowego, który miał blisko 2,4 promila alkoholu w organizmie.

fot. KPP Świdnica

Policjanci wielokrotnie zwracali się już do kierowców o zachowanie rozwagi i szczególnej ostrożności, a zwłaszcza o nie wsiadanie za kierownicę pojazdu po spożyciu alkoholu. Niestety wciąż są osoby nieodpowiedzialne, które decydują się na jazdę na tzw. podwójnym gazie i tym samym nie zwracają uwagi na bezpieczeństwo swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego. Tylko w ciągu ostatnich trzech dni policjanci powiatu świdnickiego wyeliminowali z dalszej jazdy 3 takich kierowców – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Pierwszy nietrzeźwy kierujący został zatrzymany przez funkcjonariuszy wydziału ruchu drogowego świdnickiej komendy w piątek, około godziny 18.00 na drodze wojewódzkiej nr 382, między Świdnicą a Milikowicami. – Policjanci podjęli interwencję wobec 28-letniego kierowcy samochodu ciężarowego marki Man wraz z naczepą, który podczas manewru zawracania zjechał z jezdni na nieutwardzone pobocze. Podczas podjętej interwencji badanie stanu trzeźwości wskazało blisko 2,4 promila alkoholu w organizmie – relacjonuje Ząbek.

Kolejnego zatrzymania dokonano 10 kwietnia, kilka minut po północy, na terenie Świdnicy. 18-latek kierujący samochodem marki BMW miał ponad 0,7 promila alkoholu w organizmie. – Kilkanaście godzin później tj. ok 14.00 funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego na terenie gminy Żarów zatrzymali 70-latka, którego styl jazdy mógł wskazywać, że znajduje się on pod wpływem alkoholu. Mężczyzna kierował samochodem marki VW, badanie stanu trzeźwości wykazało blisko promil alkoholu w organizmie – wylicza rzecznik KPP Świdnica.

W każdym z przypadków policjanci uniemożliwili kierującym dalszą jazdę. – Nieodpowiedzialni, nietrzeźwi kierujący pojazdami mechanicznymi muszą się liczyć z karą pozbawienia wolności do lat 2, dożywotnim zakazem kierowania pojazdami oraz wysoką grzywną, rowerzyści natomiast z wysoką grzywną oraz zakazem kierowania pojazdami – przypomina Ząbek.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułKoperty życia dla seniorów
Następny artykułZa 1% wartości chcą przejąć niedokończone hospicjum i stworzyć schronisko. Co na to radni? [Aktualizacja]