Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Koperty życia dla seniorów

Koperty życia dla seniorów

0

Kolejne 200 Kopert życia trafi do seniorów z Gminnego Klubu ABC Seniora w Bystrzycy Dolnej. Członkinie i członkowie klubu będą mogli zatrzymać koperty dla siebie, ale także przekazać je swoim bliskim. Choć to z pozoru zwykła koperta z kartką, zawiera niezwykle ważne informacje, które mogą uratować nam życie. To ważne, szczególnie w tak trudnych i niepewnych czasach, w których obecnie się znajdujemy.

W ramach działań Klubu ABC Seniora odbywają się cykliczne spotkania, podczas których podejmowane są różne przedsięwzięcia, począwszy od wspólnego gotowania, poprzez naukę pracy z komputerem, na zasłużonym, ale także aktywnym odpoczynku kończąc. Ze względu na ograniczenia związane z pandemią seniorzy niestety mają mocno ograniczone możliwości, najważniejsze jednak, aby pozostali w zdrowiu, a do tego zdecydowanie przyda się Koperta życia.

Koperta życia to akcja do której przystąpienia zachęcają władze gminy, lekarze i pracownicy służb ratunkowych. Akcja skierowana jest do osób przewlekle chorych, jak również starszych, samotnych i polega na umieszczeniu w specjalnie przygotowanych kopertach najważniejszych informacji o stanie zdrowia, przyjmowanych lekach, alergiach na leki, kontaktach do najbliższych, danych osobowych, w tym nr PESEL. Ważne jest także wpisanie grupy krwi, ale tylko wtedy, gdy jesteśmy pewni jaką grupę posiadamy!

Miejscem, w którym należy przechowywać „Gminną Kopertę Życia” jest lodówka, na której umieszcza się specjalną naklejkę informującą o tym, że tutaj znajduje się GMINNA KOPERTA ŻYCIA. Istotne jest, że lodówka jest ustalonym standardem – dzięki temu nie ma potrzeby przeszukiwania całego mieszkania, by odnaleźć informacje ratujące życie. W takich sytuacjach czas jest bezcenny.

O „Gminnej Kopercie Życia” są poinformowani ratownicy pogotowia obsługujący gminę Świdnica. Udział w akcji jest dobrowolny i bezpłatny. Zachęcamy wszystkie osoby, które są samotne, chorujące przewlekle oraz powyżej 65 r. życia, aby w swoich lodówkach umieściły koperty życia – zaprasza UG Świdnica.

Szczegółowych informacji o akcji udzielają pracownicy Urzędu Gminy Świdnica pod nr tel. 74 852 12 26 wew. 222,213.

/UG Świdnica/

Poprzedni artykułMistrzowie parkowania [FOTO]
Następny artykułKierował ciężarówką mając blisko 2,4 promila. Manewr zawracania zakończył poza jezdnią