Strona główna Artykuł sponsorowany Jak przygotować akwarium?

Jak przygotować akwarium?

0

Rybki akwariowe cieszą się niesłabnącą popularnością. Wiele osób marzy, by zaaranżować akwarium we własnym domu. Nie da się ukryć, że akwarium z pływającymi w jego wnętrzu kolorowymi rybkami to nietuzinkowa i piękna ozdoba. Niemniej rybki to zwierzęta, o które należy dbać, jak o wszystkie inne. Trzeba zapewnić im odpowiednie warunki do życia oraz komfortowe miejsce, w którym będą przebywać, czyli akwarium. Jak je przygotować i co powinno się w nim znaleźć? Podłoże, ścianka, rośliny do akwarium? Odpowiedź znajdziesz w poniższym artykule.

1. Rośliny do akwarium – jakie wybrać?
2. Co poza roślinami do akwarium?

Rośliny do akwarium – jakie wybrać?
Istotnym elementem są rośliny do akwarium. Są one bardzo ważne dla prawidłowego funkcjonowania akwarium. Stanowiąc niejako naturalny filtr, odkażają wodę i pomagają pozbyć się toksycznych substancji z rybich odchodów. Rybki mogą się również żywić takimi roślinami. Ponadto niektóre rodzaje roślin stanowią idealne schronienie. Rośliny akwariowe w procesie fotosyntezy zamieniają także dwutlenek węgla w tlen. Oczywiście do natleniania wody w akwarium służą wszelkiego rodzaju filtry. Niemniej jednak nie można rezygnować z roślin. W sklepie Watera & Garden każdy miłośnik akwarystyki znajdzie odpowiednie rośliny do swojego akwarium. Rośliny dzielą się przede wszystkim na te światłolubne oraz potrzebujące cienia. Mogą to być rośliny pływające lub takie, które znajdują się przy dnie i zakorzeniają w podłożu.

Co poza roślinami do akwarium?
Rośliny akwariowe to ważny element, ale oczywiście niejedyny. Istotne jest także podłoże, jakie umieścimy na dnie akwarium – najczęściej jest to żwir, piasek lub torf. To właśnie w podłożu umieszczamy roślinki. Na tylnej ścianie akwarium można z kolei umieścić dekoracyjne tło – coś w rodzaju fototapety, przedstawiającej najczęściej naturalne środowisko życia rybek. Takie tło idealnie dopasowuje się do roślinności, tworząc imponującą kompozycję. Ponadto wielu akwarystów umieszcza w swoich akwariach wszelkiego rodzaju dekoracje. Pełnią one funkcję ozdobną, ale mogą także stanowić schronienie dla rybek. Są to figurki o różnych kształtach – na przykład domki, wraki statków, skrzynie ze skarbami, zamki itp. Dobrze dobrane ozdoby nadadzą całości niepowtarzalnego klimatu. Ponadto każdy akwarysta powinien zaopatrzyć swoje akwarium w takie gadżety, jak: grzałka, filtr, pompka do tlenu, termometr czy lampa.

Podsumowując; przygotowanie akwarium powinno się zacząć od wyłożenia dna specjalnym podłożem, na którym umieszcza się rośliny. Dodatek mogą stanowić ozdobne figurki. Pamiętać jednak należy, że pierwsze skrzypce zawsze grają rybki i trzeba zadbać o to, by można je było swobodnie podziwiać. Nie przesadzajmy zatem z ilością ozdobnych dekoracji.

/Artykuł sponsorowany/