Strona główna 112 Walczył z wampirem, pili w podwórku, wyrzuciła śmieci pod sklepem. Interwencje Straży...

Walczył z wampirem, pili w podwórku, wyrzuciła śmieci pod sklepem. Interwencje Straży Miejskiej

2

Od 16 do 22 kwietnia świdniccy strażnicy zrealizowali 145 interwencji. Na swojej stronie internetowej opisują najciekawsze z nich.

Fot. SM w Świdnicy

16.04.2021r. godz.15.06 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące zakrwawionego mężczyzny zaczepiającego przechodniów na ulicy Łukowej. Skierowany tam patrol na miejscu zastał mężczyznę z widocznymi ranami na ręce i śladami krwi. Osoba ta oświadczyła, że nie spożywała alkoholu. „Zraniony zostałem w czasie walki z wampirem” stwierdził mężczyzna. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe. Decyzją przybyłego na miejsce lekarza poszkodowany został zabrany do szpitala.

17.04.2021r. godz.17.53 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące trzech mężczyzn spożywających alkohol w Parku Centralnym. Imprezę przerwali funkcjonariusze straży miejskiej wypisując biesiadnikom mandaty karne.

20.04.2021r. godz.11.10 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od mieszkanki Świdnicy dotyczące libacji alkoholowej w podwórzu przy ulicy Długiej. Mężczyźni nie tylko spożywali alkohol, ale również załatwiali tam swoje potrzeby fizjologiczne. Na miejscu strażnicy ukarali dwie osoby mandatami karnymi. W jednym przypadku sprawę skierowano do rozpatrzenia przez Sąd Rejonowy w Świdnicy.

21.04.2021r. godz.1030 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące parkowania na terenie zielonym przy ulicy Kozara-Słobódzkiego przed ośrodkiem dla osób niepełnosprawnych, pojazdu, który częściowo utrudniał również wjazd na teren tego ośrodka. Patrol potwierdził zgłoszenie. Kierowca został ukarany mandatem. Była to już kolejna interwencja w tym rejonie.

21.04.2021r. godz.16.45– dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od pracownika ochrony sklepu przy ulicy Przemysłowej dotyczące kobiety, która wyciągnęło z bagażnika swego samochodu duży worek ze śmieciami i wyrzuciła go pod sklep. Strażnicy potwierdzili zgłoszenie. Na podstawie numerów rejestracyjnych ustalono właścicielkę pojazdu, która została ukarana za ten czyn mandatem karnym. Kobieta nie była w stanie wyjaśnić swego zachowania.

21.04.2021r. godz.18.59 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące spożywania alkoholu, zaśmiecania, załatwiania potrzeb fizjologicznych przez mężczyznę w podwórzu przy ulicy Siostrzanej. Skierowany na miejsce patrol potwierdził zgłoszenie. Do wcześniejszych czynów zabronionych strażnicy dołożyli używanie słów wulgarnych. Sprawa ta, wraz z zabezpieczonym materiałem z monitoringu została skierowana do sądu.

/opr. red./