Strona główna 0_Slider Cenna wygrana na parkiecie rywali!

Cenna wygrana na parkiecie rywali!

0

Ważne wyjazdowe zwycięstwo odnieśli piłkarze ręczni ŚKPR-u Świdnica. W meczu 23. kolejki świdniczanie pokonali w Buku miejscowego Spartakusa 38:32 (17:15) i na trzy kolejki przed zakończeniem rozgrywek wciąż pozostają w grze o najniższy stopień podium. Kluczowy dla tego rozstrzygnięcia może okazać się najbliższy mecz. Nietypowo, już w czwartek, 22 kwietnia o godzinie 19:30 ŚKPR podejmie Dziewiątkę Legnica.

Spartakus Buk jest beniaminkiem rozgrywek, ale spłatał już kilka niespodzianek. Potrafił urwać punkt w Legnicy Dziewiątce, pokonać po rzutach karnych Spartę Oborniki Wielkopolskie, czy postraszyć Tęczę Kościan i Zew Świebodzin. Również w pierwszym spotkaniu w Świdnicy Spartakus pokazał się z niezłej strony. Niespodziewanie prowadził do przerwy 14:11, ale w drugiej części Szare Wilki zagrały już zdecydowanie lepiej i zwyciężyły ostatecznie 30:19.

W rewanżowym starciu w Buku Spartakus miał chrapkę na sprawienie niespodzianki, ale na szczęście ŚKPR wytrzymał presję i w sumie dość pewnie zwyciężył. W pierwszej części podopieczni Krzysztofa Terebuna i Patryka Dębowczyka przyzwoicie radzili sobie w obronie, ale w ataku bywało bardzo różnie. To właśnie pewna nieporadność sprawiła, że do szatni ŚKPR schodził tylko z dwoma trafieniami zapasu (17:15). Po zmianie stron gospodarze nadal ambitnie walczyli i w 46. minucie doprowadzili do remisu 24:24. Ta sytuacja wreszcie otrzeźwiła świdniczan, którzy w ostatnim kwadransie już wyraźnie zdominowali rywali i na finiszu uzyskali sześć goli przewagi (38:32).

Spartakus Buk – ŚKPR Świdnica 32:38 (15:17)

Przebieg meczu: 5 1:2, 10 3:5, 15 6:7, 20 9:11, 25 10:15, 30 15:17, 35 17:19, 40 20:22, 45 23:24, 50 28:30, 55 29:34, 60 32:36

ŚKPR: Wiszniowski, Jabłoński, Mirga – Redko 10, Chmiel 9, Wojtala 6, Pęczar 5, Etel 4, Jankowski 2, Wołodkiewicz 1, Ingram 1, Starosta, Bal

Kary: Spartakus 10 minut, ŚKPR 10 minut

Karne: Spartakus 3/3, ŚKPR 4/3