Strona główna Wydarzenia Żarów Wielkanocna palma mieszkanki Żarowa nagrodzona w ogólnopolskim konkursie

Wielkanocna palma mieszkanki Żarowa nagrodzona w ogólnopolskim konkursie

0

Pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie „Wielkanocna Rewia Palm i Koszyczków”, w kategorii „Palmy”, którego organizatorem był Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi, zdobyła palma autorstwa Jadwigi Michałowskiej z Żarowa.

Na konkurs wpłynęło ponad 300 fotografii palm wielkanocnych i koszyczków ze święconką niemal z każdego zakątka naszego kraju. – Dotarło do nas mnóstwo zdjęć dokumentujących wykonane przez Państwa palmy i święconki. Wszystkie okraszone wyczerpującymi opisami dotyczącymi techniki ich wykonania oraz symboliki użytych produktów. Cieszy nas, że piękna polska tradycja tworzenia ozdób wielkanocnych jest wciąż żywa i jak widać cieszy się dużą popularnością zarówno wśród młodych, jak i nieco starszych mieszkańców wszystkich regionów naszego kraju – czytamy na stronie internetowej Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi.

Palma autorstwa Jadwigi Michałowskiej wykonana została w całości z naturalnych materiałów. Podkład stanowią polne trawy uzupełnione suszonymi różami, miechunką oraz zbożami. Dodatek stanowi atłasowa wstążka. Palma jest długa na około 1 m i wykonana jest ręcznie.

/UM Żarów, opr. mn/