Strona główna 0_Slider Zwiększono liczbę łóżek covidowych w „Latawcu”. Nie ma planów dotyczących wstrzymania przyjęć

Zwiększono liczbę łóżek covidowych w „Latawcu”. Nie ma planów dotyczących wstrzymania przyjęć

1

Ponad 50 chorych na COVID-19 jest obecnie hospitalizowanych w Regionalnym Szpitalu Specjalistycznym „Latawiec” w Świdnicy. Zgodnie z decyzją wojewody dolnośląskiego zwiększona została liczba łóżek, jakie placówka musi zapewnić pacjentom z podejrzeniem zakażenia lub potwierdzonym zakażeniem koronawirusem. – Żadnego oddziału nie zamykamy, nie planujemy wstrzymywania przyjęć – zapewnia Łukasz Czajkowski z „Latawca”.

Zgodnie z decyzją wojewody Jarosława Obremskiego, świdnicki „Latawiec” od 26 marca 2021 roku musi zapewnić w sumie 44 łóżka dla pacjentów z podejrzeniem lub potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2, w tym pięć łóżek intensywnej terapii, z kardiomonitorem oraz możliwością prowadzenia tlenoterapii i wentylacji mechanicznej.

Działania związane z realizacją decyzji wojewody zostały już zrealizowane. – Aktualnie mamy 41 łóżek dla pacjentów z potwierdzonym zakażeniem oraz 3 łóżka obserwacyjne dla tych z podejrzeniem zakażenia. Łóżka rozlokowane są na różnych oddziałach – informuje Łukasz Czajkowski z SP ZOZ w Świdnicy. Jak dodaje, zwiększenie liczby łóżek covidowych nie wpłynęło na pracę szpitala. – Żadnego oddziału nie zamykamy. Wszystkie oddziały pracują tak, jak pracowały. Póki co nie planujemy wstrzymania przyjęć – zaznacza.

Obecnie w szpitalu hospitalizowanych jest 52 pacjentów z potwierdzonym zakażeniem, z czego czterech przebywa na na łóżkach respiratorowych – wylicza Czajkowski. W dolnośląskich szpitalach zajętych jest obecnie 2147 z 2764 łóżek covidowych, a także 209 z 230 respiratorów.

/mn/