Strona główna 112 Zlikwidowano nielegalną wytwórnię alkoholu

Zlikwidowano nielegalną wytwórnię alkoholu [FOTO]

2

Świdniccy policjanci zlikwidowali nielegalną linię produkcyjną alkoholu. Zarekwirowano ponad 35 litrów gotowego bimbru, ponad 1600 litrów zacieru oraz sprzęt służący do produkcji.

W weekend funkcjonariusze wydziału do walki z przestępczością gospodarczą świdnickiej komendy realizując ustalenia własne „odwiedzili” 64-letniego mieszkańca gminy Świdnica. W trakcie wykonywanych czynności w jednym z pomieszczeń budynku ujawniono aparaturę do produkcji alkoholu. Zabezpieczono 11 beczek z tzw. zacierem w ilości ponad 1600 litrów oraz ponad 35 litrów już gotowego alkoholu – relacjonuje Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji. Alkohol oraz półprodukty zostały zabezpieczone i przekazane funkcjonariuszom wałbrzyskiej delegatury Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego.

W Polsce produkcja alkoholu etylowego jest dozwolona jedynie po uzyskaniu odpowiedniego wpisu do rejestru. To oznacza, że produkcja popularnego bimbru, nawet na własny użytek, jest zabroniona i podlega karze. Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzone będzie przez funkcjonariuszy Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Wałbrzychu – dodaje Ząbek.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułPowstanie „Cyklostrada Dolnośląska”? Nowe trasy rowerowe mają połączyć Świdnicę z Wrocławiem i Sudetami
Następny artykułPodejmą decyzje o dotacjach na zabytki i drogi