Strona główna 0_Slider Wiadomo już, jaka sieć zastąpi Tesco. Wyjaśniły się wątpliwości dotyczące przyszłości świdnickiego sklepu

Wiadomo już, jaka sieć zastąpi Tesco. Wyjaśniły się wątpliwości dotyczące przyszłości świdnickiego sklepu

0

Świdnicki hipermarket Tesco jednak znalazł się na liście 301 sklepów przejętych przez Netto Polska. Od kilku dni przedstawiciele sieci twierdzili, że transakcja sprzedaży, na przeprowadzenie której zgodę musiał wyrazić Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, nie objęła handlowej placówki mieszczącej przy ulicy Strzegomskiej, wywołując tym samym wątpliwości w sprawie dalszych losów obiektu.

Porozumienie w sprawie przejęcia 301 sklepów sieci Tesco przez Netto Polska zostało zawarte już w czerwcu 2020 roku. Od tego czasu sieć czekała na ostateczną zgodę UOKiK, umożliwiającą sfinalizowanie transakcji obejmującej przejęcie 301 sklepów. Decyzja w tej sprawie zapadła 12 marca. – Z niecierpliwością oczekiwaliśmy na zatwierdzenie transakcji i rozpoczęcie tego historycznego w swej skali procesu transformacji przejętych sklepów w nowe, nowoczesne sklepy Netto 3.0 – mówił Janusz Stroka, prezes Netto Polska, sieci handlowej obecnej na polskim rynku od 25 lat i dotychczas posiadającej w kraju około 400 sklepów.

Przekształcenie sklepów Tesco ma nastąpić w ciągu najbliższych 18 miesięcy, zaś personel nowych sklepów Netto „wszędzie, gdzie to możliwe” stanowić będą pracownicy byłego Tesco. Wraz z przekształcaniem kolejnych przejętych placówek, ich pracownicy przejdą program szkoleniowy, który ma ich przygotować do pracy zgodnie ze standardami obowiązującymi w ich nowym miejscu pracy. – Jesteśmy gotowi na powitanie wielu nowych, świetnych pracowników z Tesco, którzy znają swoich klientów i potrafią obsługiwać ich na poziomie, który oferujemy także w Netto – podkreślał Stroka.

Jeszcze 16 marca przedstawiciele Netto Polska informowali, że wśród placówek Tesco przejętych w ramach sfinalizowanej niedawno transakcji znalazł się supermarket w Żarowie, jednak nie świdnicki hipermarket tej sieci. – Sklep w Świdnicy nie zostanie przejęty przez Netto – twierdziła Ewa Zaborska z firmy Lighthouse, reprezentującej Netto Polska. 19 marca wątpliwości w sprawie przyszłości handlowej placówki rozwiała Mariola Skolimowska, rzecznik prasowy sieci Netto. – Sklep został przez nas przejęty w ramach transakcji obejmującej 301 obiektów Tesco Polska. Pracujemy jeszcze nad rozwiązaniami dla poszczególnych sklepów, dlatego o konkretnych planach będziemy informować w późniejszym terminie – poinformowała w piątek Skolimowska.

/mn/

Poprzedni artykułSynoptycy ostrzegają przed oblodzeniem dróg i chodników. Jaka pogoda w weekend?
Następny artykułPowalczą na terenie byłego pierwszoligowca [RELACJA LIVE]