Strona główna 112 Synoptycy ostrzegają przed oblodzeniem dróg i chodników. Jaka pogoda w weekend?

Synoptycy ostrzegają przed oblodzeniem dróg i chodników. Jaka pogoda w weekend?

0

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed oblodzeniem dróg i chodników. Problematyczne warunki pogodowe mają występować od piątkowego wieczora. Zobacz prognozę IMGW na najbliższe dni.

– Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna od -7°C do -5°C, temperatura minimalna przy gruncie od -9°C do -7°C – informuje Michał Mercik, synoptyk IMGW-PIB. Ostrzeżenie I stopnia wydane dla powiatu świdnickiego będzie obowiązywać od godziny 20.00 w piątek do godziny 6.00 w sobotę. Prawdopodobieństwo wystąpienia prognozowanych zjawisk oceniono na 80%.

Prognoza IMGW dla województwa dolnośląskiego na piątek, 19 marca:

Po południu i wieczorem zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady śniegu, okresami opady o umiarkowanym natężeniu. Temperatura maksymalna od 2°C do 4°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, północny.

Prognoza dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego:
Po południu i wieczorem zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady śniegu, okresami o umiarkowanym natężeniu. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej miejscami do około 10 cm. Temperatura maksymalna od 0°C do 2°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, północny. Miejscami powodujący zawieje śnieżne. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) przelotne opady śniegu, okresami o umiarkowanym natężeniu. Temperatura obniżająca się od -9°C do -12°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, północny, powodować będzie zawieje i zamiecie śnieżne.

Prognoza IMGW dla województwa dolnośląskiego na sobotę, 20 marca:

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i postępującymi od północy regionu rozpogodzeniami. Początkowo możliwe są przelotne opady śniegu. Miejscami drogi i chodniki śliskie. Temperatura minimalna od -7°C do -5°C. Wiatr słaby i umiarkowany, początkowo porywisty, północny.

W dzień zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Temperatura maksymalna od 0°C do 2°C. Wiatr słaby, północny i północno-zachodni.

Prognoza dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego:
W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady śniegu. Miejscami drogi i chodniki śliskie. Temperatura minimalna od -7°C do -5°C. Wiatr słaby i umiarkowany, początkowo porywisty, północny. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) przelotne opady śniegu. Temperatura obniżająca się od -12°C do -15°C. Wiatr dość silny i silny, od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 60 km/h, północny i północno-wschodni, powodować będzie zawieje i zamiecie śnieżne.

W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Początkowo miejscami przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna od -2°C do 1°C. Wiatr słaby, północny i północno-zachodni. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) początkowo możliwe przelotne opady śniegu. Temperatura od -15°C do -13°C. Wiatr początkowo umiarkowany i dość silny, później słaby i umiarkowany, północno-wschodni skręcający na zachodni.

Prognoza IMGW dla województwa dolnośląskiego na niedzielę, 21 marca:

W nocy zachmurzenie małe, od zachodu wzrastające do dużego. Nad ranem na krańcach zachodnich regionu możliwe słabe opady śniegu. Temperatura minimalna od -6°C na wschodzie do -3°C na zachodzie. Wiatr słaby, w drugiej połowie nocy także umiarkowany i porywisty, południowo-zachodni.

W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Opady deszczu ze śniegiem przechodzące w deszcz. Temperatura maksymalna od 4°C do 6°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, zachodni.

Prognoza dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego:
W nocy zachmurzenie małe, od zachodu wzrastające do dużego. Temperatura minimalna od -9°C na wschodzie do -5°C na zachodzie regionu. Wiatr słaby, po północy umiarkowany i porywisty, południowo-zachodni. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) wzrost temperatury od -13°C do -7°C. Wiatr początkowo umiarkowany i dość silny, później dość silny i silny, od 35 km/h do 50 km/h, w porywach do 70 km/h, północno-zachodni. Miejscami powodujący zamiecie śnieżne.

W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 0°C do 2°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, zachodni. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) opady śniegu. Temperatura od -6°C do -4°C. Wiatr dość silny i silny, od 35 km/h do 50 km/h, w porywach do 80 km/h, zachodni. Miejscami powodujący zamiecie i zawieje śnieżne.

/IMGW, opr. mn/

Poprzedni artykułPokochały ją tysiące ludzi. Tłumnie towarzyszyli Justynie Ciok w ostatniej drodze
Następny artykułWiadomo już, jaka sieć zastąpi Tesco. Wyjaśniły się wątpliwości dotyczące przyszłości świdnickiego sklepu