Strona główna Polityka Zamiast pończoch strzelanie z UZI. Pomysł ruchu Polska2050 Szymona Hołowni na Dzień...

Zamiast pończoch strzelanie z UZI. Pomysł ruchu Polska2050 Szymona Hołowni na Dzień Kobiet

1

Kojarzony z chrześcijańskim centrum ruch Polska2050 Szymona Hołowni od niedawna ma swój oddział w Świdnicy. Działacze – na razie jeszcze tylko stowarzyszenia o ambicjach politycznych – postanowili świdniczankom urządzić Dzień Kobiet. Na miejsce wybrali strzelnicę.

Zdjęcie ilustracyjne, pixabay

– W programie m.in. strzelanie z pistoletu GLOCK oraz izraelskiego UZI, a pomiędzy sesjami i w trakcie oczekiwania rozmowy, kawa, herbata oraz słodki poczęstunek. Dodatkowo, podczas wydarzenia będziemy zbierać dary w ramach zbiórki rzeczowej dla Wojewódzkiego Szpitala Psychiatrycznego w Złotoryi – napisał w zaproszeniu na najbliższą niedzielę, 7 marca Krzysztof Pałka, lider ruchu w powiecie. Spotkanie na strzelnicy ma być otwarte dla wszystkich chętnych i dotyczy oprócz mieszkanek Świdnicy także pań z całego regionu.

Dzień Kobiet jest związany z lewicowymi organizacjami, które na początku XX wieku walczyły o prawa kobiet do godnych zarobków, warunków pracy oraz o prawa wyborcze. Przyjęło się, że święto, w Polsce mające oficjalny, państwowy charakter, jest podziękowaniem i wyrazem szacunku dla pań. Zwyczajowo 8 marca panowie wręczają kwiaty i upominki.

Czy zaproszenie na strzelanie z broni maszynowej i pistoletu to pomysł, mieszczący się w linii programowej ruchu Szymona Hołowni, kojarzonego m.in. z działaniami na rzecz uchodźców z krajów dotkniętych wojną i mieszkańców Afryki, targanej konfliktami zbrojnymi? Hołownia prowadzi Fundację Kasisi i Fundację Dobra Fabryka, które działają w krajach afrykańskich, ale także wspierają działania humanitarne na rzecz uchodźców w Bangladeszu i Grecji.

– Nie jest to oficjalna linia ruchu , chcieliśmy podarować chętnym Paniom coś oryginalnego, zamiast goździka i pończoch – na nasze pytania odpowiedział lider ruchu w powiecie świdnickim. Na pytania, przekazane rzecznikowi ruchu Polska2050 nie otrzymaliśmy odpowiedzi do dzisiaj.

/asz/

Poprzedni artykułDla kogo 1% podatku? Wesprzyj Zuzannę Strzelczyk
Następny artykułZakaz widzeń i udzielania posług religijnych w świdnickim areszcie przedłużony do końca marca