Strona główna 0_Slider Dla kogo 1% podatku? Wesprzyj Zuzannę Strzelczyk

Dla kogo 1% podatku? Wesprzyj Zuzannę Strzelczyk

0

Trwa okres rozliczeń z fiskusem. To okazja, by oddać 1% podatku wybranej organizacji pożytku publicznego, a tym samym wesprzeć leczenie, działania sportowe, kulturalne czy edukacyjne. Dzisiaj zachęcamy do przekazania 1% na rzecz 12-letniej Zuzanny Strzelczyk.

Zuzanna urodziła się 19 czerwca 2009 roku. Problemy zdrowotne pojawiły się w szóstym miesiącu życia dziewczynki. Lekarz stwierdził u niej wzmożone napięcie mięśniowe. W kwietniu 2010 roku stwierdzono u niej wodogłowie wewnętrzne nieaktywne i opóźnienie psychoruchowe, zaś w sierpniu 2010 roku – padaczkę.

Pomimo choroby Zuzanna jest pogodną i uśmiechniętą dziewczynką. Codziennie odbywa rehabilitację ruchową w prywatnej przychodni rehabilitacyjnej, a także uczęszcza na terapie logopedyczną i zajęciową. Związane z tym koszty przerastają jednak możliwości rodziców. Stąd apel o przekazanie wsparcia, dzięki którego 12-latka ze Świebodzic będzie mogła być rehabilitowana przez najlepszych specjalistów.

Wsparcie można okazać przekazując 1% podatku Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”, której podopieczną jest Zuzanna, w formularzu PIT wpisując numer KRS 0000037904, natomiast w rubryce „Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%” wpisując: 11966 Strzelczyk Zuzanna Anna.

Wpłaty można również kierować na konto Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”:

Alior Bank S.A., nr rachunku: 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994,
tytułem: 11966 Strzelczyk Zuzanna Anna darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

Jak przekazać 1% podatku?

Kolejny rok z rzędu podatnicy nie muszą już wypełniać wniosków ani deklaracji, by rozliczyć PIT. Robi to za nich Krajowa Administracja Skarbowa, bazując na informacjach od płatników, danych przekazanych przez podatnika w zeznaniu za rok ubiegły i danych znajdujących się w rejestrach własnych i państwowych. Przygotowane na tej podstawie zeznania od 15 lutego dostępne są na portalu podatki.gov.pl. Deklarację można składać do 30 kwietnia.

W ramach usługi „Twój e-PIT” do deklaracji automatycznie wpisywany jest numer KRS organizacji wskazanej w ubiegłym roku, a także wybrany poprzednio cel szczegółowy. Dane te można edytować. Twój e-PIT wylicza też kwotę 1% podatku na podstawie aktualnych danych.

Czekamy na zgłoszenia

Komu ze Świdnicy i okolic warto podarować skromną część podatku? Kogo wesprzeć? Czekamy na zgłoszenia. Dane organizacji lub osoby oczekującej na pomoc prosimy przesyłać wraz ze zdjęciem oraz opisem na adres [email protected]. Otrzymane zgłoszenia będą sukcesywnie publikowane na łamach Swidnica24.pl.

/opr. mn/

Poprzedni artykułChcesz pomóc psiakom i kotom? Przekaż fanty na dobroczynny bazarek
Następny artykułZamiast pończoch strzelanie z UZI. Pomysł ruchu Polska2050 Szymona Hołowni na Dzień Kobiet