Strona główna 112 Usiłował kupić materac w cenie nogi od krzesła. Świdniczanin odpowie za oszustwo

Usiłował kupić materac w cenie nogi od krzesła. Świdniczanin odpowie za oszustwo

7

Nawet do 8 lat więzienia grozi 44-letniemu mieszkańcowi Świdnicy, który usiłował przechytrzyć system szwedzkiej sieci sklepów i zamiast kodu kreskowego materaca kosztującego 1500 złotych podstawił pod skaner w kasie samoobsługowej naklejkę z innego produktu. Była to noga od krzesła o wartości 10 złotych. 

44-letni świdniczanin dokonał oszustwa podczas zakupów na terenie Bielan Wrocławskich. – Mężczyzna myślał, że skoro przy kasie samoobsługowej nie ma nikogo z obsługi sklepu, to może zaoszczędzić całkiem sporą kwotę. Podchodząc do kasy, aby skasować swoje zakupy, zamiast kodu kreskowego materaca o wartości ponad 1500 złotych, pod czytnik specjalnie podłożył naklejkę od nogi od krzesła, która kosztowała raptem 10 złotych – relacjonuje Aleksandra Rodecka z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Pracownik ochrony, który kontrolował to stanowisko, nie mógł uwierzyć własnym oczom, gdy zobaczył jak mężczyzna niesie sporej wielkości materac i wychodzi z paragonem na tak niską sumę. Natychmiast zaalarmował wrocławskich policjantów i już po chwili, na miejscu pojawił się zadysponowany do tego nietypowego zdarzenia patrol – mówi Rodecka.

Podczas interwencji realizowanej przez funkcjonariuszy z Posterunku Policji w Kobierzycach, gdy cała prawda o jego oszustwie wyszła na jaw, zakłopotany mężczyzna poczuł się gorzej. – Policjanci wezwali na miejsce karetkę pogotowia, ale na szczęście była to tylko chwilowa niedyspozycja. Ratownicy medyczni po zbadaniu 44-latka nie stwierdzili żadnych nieprawidłowości w jego stanie zdrowia i przekazali go z powrotem w ręce mundurowych. Teraz oszust poniesie odpowiedzialność karną za czyn z art. 286 § 1 Kodeksu karnego. Sąd może za to przestępstwo, wymierzyć mu karę pozbawienia wolności od 6 miesięcy do aż 8 lat – dodaje policjantka z zespołu prasowego KMP Wrocław.

/KMP Wrocław, opr. mn/