Strona główna 0_Slider Udany rewanż świdnickich koszykarzy!

Udany rewanż świdnickich koszykarzy! [FOTO]

0

Świetny występ w ten weekend zaliczyli koszykarze IgnerHome Polonii Świdnica, którzy na własnym parkiecie udanie zrewanżowali się za porażkę na wyjeździe drużynie Zastalu Fatto Deweloper Zielona Góra. Świdniczanie wygrali 90:64, tym samym zaliczając jeden z lepszych wyników punktowych w tym sezonie.

W niedzielne popołudniu na parkiecie Hali Zawiszów zmierzyły się ze sobą zespoły IgnerHome Polonii Świdnica i Zastalu Fatto Deweloper Zielona Góra. Świdniczanie już po raz drugi rywalizowali z tym zespołem. W pierwszym mecz ulegli oni na wyjeździe 89:60. Wczorajsze spotkanie było zatem doskonałą okazją do rewanżu.

Początek, jak i cały mecz, siódmej kolejki III ligi należał do miejscowych. Poloniści od początku byli zespołem lepszym, który dyktuje warunki gry i tempo w jakim toczy się mecz. Świdniczanie lepiej prezentowali się pod koszem rywala, częściej zbierali piłkę i skuteczniej punktowali. Rezultatem ich gry było prowadzenie od pierwszych minut do końca spotkania. Pierwszą kwartę biało-zieloni wygrali 23:19, a w drugiej powiększyli tylko przewagę i tak na półmetku rywalizacji było już 44:34.

Trzecia odsłona meczu to zupełna dominacja koszykarzy świdnickiej Polonii, którzy przewyższali swoich rywali w każdym aspekcie. Świadczy o tym również wynik. Miejscowi w tej kwarcie rzucili dwadzieścia dziewięć punktów przy zaledwie szesnastu rywala, tym samym uzyskując przewagę wynoszącą aż dwadzieścia trzy oczka!

Ostatnia kwarta była już tylko formalnością, a w grze obydwu zespołów było widać trudy meczu. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 90:64. Było w nim widać również sportową złość za wysoką wyjazdową porażkę z koszykarzami z Zielonej Góry.

IgnerHome Polonia Świdnica swój następny mecz rozegra 21 marca, o godzinie 14:00. Biało-zieloni na własnym parkiecie podejmą WKK Wrocław.

/Tekst i foto: Artur Ciachowski/

Poprzedni artykułKapsułki CBD i inne produkty konopne na trądzik – czy to działa?