Strona główna 0_Slider Prace rozpoczęte, ruch na Wrocławskiej zmieniony

Prace rozpoczęte, ruch na Wrocławskiej zmieniony [FOTO]

0

Aż do listopada mieszkańcy i kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami na części ulicy Wrocławskiej. Dzisiaj po raz pierwszy został zmieniony ruch.

na odcinku od Wodnej do Rzeźniczej wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy z przejazdem od ul. Rzeźniczej do ul. Wodnej, z zawężeniem pasa ruchu do trzech metrów. Ruch w kierunku przeciwnym zostanie pokierowany objazdami, jak dla drogi wojewódzkiej nr 379, w dwóch pętlach – jedna przez ul. 1 Maja i ul. Waleriana Łukasińskiego do ul. Esperantystów, a druga poprzez ul. Wodną i ul. Kliczkowską. Nie będzie możliwy również wjazd w ulicę Rzeźniczą (w kierunku ul. Mieszka I na skrzyżowaniu ulic Wrocławska/Rzeźnicza). Dojazd do ul. Mieszka I poprowadzony będzie ul. Wrocławską i ul. Wodną.

Zmianie ulegną trasy czterech linii autobusowych:

  • dla linii 7, 41 i 43 (kierunek Szarych Szeregów) – trasa objazdu: od skrzyżowania ulic Wrocławska/1 Maja, przejazd do ulicy Kościelnej, zjazd do ulicy Saperów, dalej kontynuacja ul. Wrocławską po normalnej trasie przejazdu. Czas odjazdu autobusów linii nr 7 zostanie przyspieszony na wszystkich przystankach poprzedzających objazd o 5 minut.
  • dla linii 52 – trasa objazdu: od skrzyżowania ulic Saperów/Wrocławska, przejazd ul. Wrocławską do skrzyżowania z ul. Wodną, przejazd ul. Wodną (przystanek zastępczy), dalej po normalnej trasie przejazdu. Z obsługi na linii nr 52 wyłączone zostaną przystanki przy ul. Rzeźniczej i ul. Mieszka I.

Przewiduje się, że zmiany wprowadzone w związku z I etapem prac będą obowiązywać do końca czerwca. Po jego zakończeniu rozpoczną się prace na etapie drugim, na odcinku między Rzeźniczą a skrzyżowaniem z Łączną.

Docelowo pracami objęty zostanie ponad 600-metrowy odcinek ulicy Wrocławskiej, od skrzyżowania z ulicą Wodną do okolic skrzyżowania z ulicą Łączną. Roboty realizowane będą w dwóch etapach: na odcinku od Wodnej do Rzeźniczej, a następnie od Rzeźniczej do Łącznej. W ramach prac drogowych przewidziano m.in. wymianę nawierzchni ulicy Wrocławskiej, remont wjazdów na posesje, wykonanie prac związanych z odwodnieniem regularnie zalewanego chodnika po stronie numerów parzystych ulicy Wrocławskiej – na odcinku od Wodnej do Rzeźniczej. Drogowa część inwestycji, której realizacją zajmie się Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów, pochłonie blisko 563 tys. złotych.

/red./

Poprzedni artykułUdany rewanż świdnickich koszykarzy! [FOTO]
Następny artykułWypadek na krajowej „trzydziestce piątce”. Jedno z aut dachowało