Strona główna 0_Slider Świdniczanie ponownie ruszyli oddać krew. RCKiK chwali dawców za zaangażowanie

Świdniczanie ponownie ruszyli oddać krew. RCKiK chwali dawców za zaangażowanie [FOTO]

0

Niezmiennie dużym zainteresowaniem cieszyła się kolejna akcja oddawania krwi zorganizowana w Świdnicy przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu. W czwartek w gmachu byłego gimnazjum na Osiedlu Młodych stawiło się 31 krwiodawców, z czego 25 oddało krew. – Świdnica zawsze dopisuje – podkreśla Natalia Kozdrowiecka z wałbrzyskiego RCKiK

Ostatnio podczas akcji organizowanych w Świdnicy nie schodzimy poniżej 30 dawców. 4 marca zarejestrowanych zostało 37 osób a 33 oddały krew. Tydzień wcześniej, 25 lutego zjawiło się 38 chętnych, a krew oddały 32 osoby. 18 lutego było to odpowiednio 41 i 37 osób, 11 lutego – 41 i 38 osób, a 4 lutego – 36 zarejestrowanych i 32 osób, które oddały krew – wylicza Kozdrowiecka.

Bardzo dużo dała zmiana przepisów, dzięki której w czasie pandemii dawcy dostają dwa dni wolnego po oddaniu krwi. Z tego względu krwiodawcy bardzo polubili czwartki. Wpływ na zainteresowanie świdnickim akcjami ma również fakt ich organizowania w pomieszczeniu stacjonarnym – wskazuje Kozdrowiecka.

Bardzo cieszymy się z ostatnich wyników, jesteśmy bardzo zadowoleni – podkreśla i zachęca do dzielenia się bezcennym lekiem. – Najbardziej potrzebujemy teraz krwi grupy A Rh+, 0 Rh+, A Rh- i 0 Rh-. „Minusy” zawsze są potrzebne, ale zapraszamy naprawdę wszystkich. Każda grupa krwi jest tak samo ważna. Zapraszamy również osoby, które chciałyby oddać osocze w naszym Centrum w Wałbrzychu – prosimy ich najpierw o kontakt telefoniczny – zachęca przedstawicielka regionalnego krwiocentrum.

/mn/

fot. Bartosz Abramowicz

Poprzedni artykułPełna mobilizacja przed meczem w Oleśnicy
Następny artykułMarzenie niepełnosprawnych nabiera kształtu. Zajrzyjcie do wyjątkowej kawiarenki [VIDEO]