Strona główna Wydarzenia Świdnica Świdnicki punkt poboru wymazów czynny również w weekendy

Świdnicki punkt poboru wymazów czynny również w weekendy

1

Wraz ze wzrostem liczby zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 przybywa zleceń na wykonanie testów. Świdnicki punkt pobierania wymazów w ostatnim czasie przeżywał prawdziwe oblężenie. Sytuację ma poprawić otwarcie punktu również w weekendy.

Punkt poboru wymazów znajduje się w kontenerze przy Urzędzie Stanu Cywilnego w Świdnicy. Od 22 października 2020 roku prowadzi go szpital z Bolesławca. Wraz ze wzrostem liczby zakażeń oraz zlecanych testów, w ostatnich tygodniach kolejka do jedynego w mieście punktu zaczęła się wydłużać, co dla chorych wiązało się z wielogodzinnym oczekiwaniem.

Po interwencjach portalu Swidnica24.pl oraz starostwa powiatowego, dyrektor naczelny szpitala w Bolesławcu zdecydował o dodaniu drugiego zespołu pobierającego wymazy. – Do Świdnicy został skierowany dodatkowy zespół i otrzymałem informację, że kolejka została rozładowana. Dwa zespoły będą pracowały do końca tygodnia, a jeśli nadal będzie się utrzymywał tak wysoki poziom zachorowań, trzeba będzie rozważyć otwarcie dodatkowego punktu. Być może faktycznie na powiat świdnicki jeden punkt to za mało – mówił 23 marca dyrektor Kamil Barczyk.

W sobotę członkowie zespołu wymazowego procujący przy Urzędzie Stanu Cywilnego poinformowali o dodatkowych godzinach pracy świdnickiego punktu pobierania wymazów. Będzie on czynny również w weekendy, od godziny 9.00 do 12.00 z możliwością przedłużenia w miarę możliwości.

/mn/

Poprzedni artykułMłodzieżowa schadzka w damskiej toalecie, degustacja alkoholu w poczekalni dworca. Interwencje straży miejskiej
Następny artykułOgrzewanie podłogowe – dlaczego warto się nim zainteresować?