Strona główna 112 Młodzieżowa schadzka w damskiej toalecie, degustacja alkoholu w poczekalni dworca. Interwencje straży...

Młodzieżowa schadzka w damskiej toalecie, degustacja alkoholu w poczekalni dworca. Interwencje straży miejskiej

3

Od 19 do 25 marca funkcjonariusze Straży Miejskiej w Świdnicy podjęli 119 interwencji. Najbardziej nietypowe lub warte uwagi działania strażnicy opisali w cotygodniowym podsumowaniu.

Oto wybrane interwencje straży miejskiej:

23 marca 2021 roku o godz. 3.06 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące mężczyzny, który przewrócił się na Placu Jana Pawła II. Skierowany na miejsce patrol potwierdził zgłoszenie. Mężczyzna uskarżał się na ból głowy, którą uderzył w chodnik. Natychmiast wezwano pogotowie ratunkowe, które przewiozło poszkodowanego do szpitala.

23 marca 2021 roku o godz. 10.51 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące spożywania alkoholu na poczekalni dworca PKP Świdnica Miasto. Już po chwili na poczekalni pojawili się strażnicy. Degustatorom alkoholu wyjaśniono, że poczekalnia nie służy do tego typu celów. Dwaj panowie zostali ukarani mandatami karnymi.

23 marca 2021 roku o godz. 16.28 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od mieszkańca Świdnicy dotyczące mężczyzny leżącego w rejonie skrzyżowania ulicy 1 Maja z ulicą Szpitalną. Skierowany na miejsce patrol potwierdził zgłoszenie. Mężczyzna uskarżał się na silne bóle miednicy. Niestety nie udało uzyskać od niego więcej informacji, gdyż prawdopodobnie był pod wpływem alkoholu. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, które przewiozło mężczyznę do szpitala.

24 marca 2021 roku o godz. 16.52 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące starszej kobiety, która przebywała w sklepie przy ulicy Wrocławskiej. Osoba ta nie wiedziała jak się tam znalazła, ani też gdzie mieszka. Skierowani na miejsce strażnicy ustalili dane personalne kobiety, którą odwieziono do miejsca zamieszkania i przekazano dorosłemu domownikowi.

24 marca 2021 roku o godz. 16.53 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące grupy młodzieży (w tym również chłopców), która weszła do damskiej toalety na poczekalni PKP Świdnica Miasto. W związku z faktem, iż w ostatnim okresie poczekalnia ta stała się miejscem spotkań młodzieży i częstych przypadków dewastacji infrastruktury dworca, na miejsce skierowano patrol straży miejskiej. Tym razem nie doszło do powstania żadnej szkody. Młodzież opuściła poczekalnię.

25 marca 2021 roku o godz. 10.37 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od mieszkańca miasta dotyczące kobiety w podeszłym wieku, która przewróciła się na przystanku przy ulicy Westerplatte. Natychmiast skierowano tam patrol straży miejskiej. Funkcjonariusze stwierdzili, że 83 letnia kobieta prawdopodobnie złamała rękę oraz doznała urazu twarzy.

/Straż Miejska w Świdnicy, opr. mn/

Poprzedni artykułOd dzisiaj nowe obostrzenia. Sieci handlowe wydłużają godziny otwarcia sklepów w okresie przed Wielkanocą
Następny artykułŚwidnicki punkt poboru wymazów czynny również w weekendy