Strona główna 0_Slider Świątecznie atrakcje wśród lokomotyw

Świątecznie atrakcje wśród lokomotyw

0

Na muzealnej mapie Polski trwa lockdown od 20 marca, jedyną możliwością zwiedzania w tym okresie to odwiedzenie miejsc, które udostępniają przestrzenie i zbiory znajdujące się na wolnym powietrzu. Do takich miejsc należy Muzeum Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej, które zaprasza do oglądania olbrzymich eksponatów. Dodatkowo placówka szykuje atrakcje na niedzielę wielkanocną.

Muzeum Kolejnictwa to ponad 150 lokomotyw parowych, spalinowych i elektrycznych, wagony towarowe i osobowe a także kolejowe pojazdy specjalistyczne ustawione na ponad 2 km torów. Można obejrzeć budynki techniczne służące do utrzymywania maszyn m.in 19 – stanowiskowa parowozowania, piaskownia, olejarnia, żurawie wodne czy dźwig węglowy.

Część zewnętrzną Muzeum goście zwiedzają samodzielnie dzięki mapce otrzymanej przy zakupie biletu, podczas którego można zagrać w grę terenową i otrzymać nagrodę na zakończenie. Druga część zwiedzania to przejście wachlarza i bocznicy z przewodnikiem. Na chętnych czekają także przejażdżki po Trasie Parowozowej, które odbywają się w weekendy o 12.00, 14.00 i 16.00. Działa Kolejowe Bistro – bar serwujący na wynos potrawy kuchni polskiej, a jest urządzony w stylowym, oryginalnym wagonie barowym PKP z lat 70. Muzeum Kolejnictwa na Śląsku pozostaje czynne codziennie z wyjątkiem poniedziałków (wyjątkowo będzie czynne w poniedziałek wielkanocny) w godzinach 10.00 – 16 00, w weekendy 10.00 – 18.00.

W niedzielę 28 marca muzeum zaprasza dodatkowo na prezentację wyjątkowego klasyka motoryzacji na torach Warszawy M20 drezyny o godz. 13 00, a w poniedziałek wielkanocny na specjalnie przygotowaną bezpieczną grę terenową w poszukiwaniu świątecznych zajączków na muzealnej bocznicy.

/opr. red./
Zdjęcia nadesłane przez Muzeum Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej

Poprzedni artykułTesty w kierunku raka jelita grubego dostępne od drugiej połowy kwietnia
Następny artykułZderzenie osobówki z motocyklem na Westerplatte