Strona główna 0_Slider Sto lat Józefy Trzepli. Doczekała się sześciu wnuków, dwunastu prawnuków oraz dwóch...

Sto lat Józefy Trzepli. Doczekała się sześciu wnuków, dwunastu prawnuków oraz dwóch praprawnuczek

0

Już nie 100, a 200 lat życia – tak trzeba śpiewać na kolejnych urodzinach Józefy Trzepli z Imbramowic, która w czwartek, 4 marca obchodziła swoje setne urodziny. Jaka jest jej recepta na długowieczność? Odpowiada, że wsparcie i wspaniała opieka najbliższej rodziny.

Pani Józefa urodziła się 4 marca 1921 roku w miejscowości Zabierzów Bocheński koło Niepołomic. Jako młoda dziewczyna uczęszczała do Szkoły Podstawowej w Zabierzowie, ale działania wojenne przerwały naukę. Przebywając w tym czasie z siostrą w Krakowie zostały schwytane w łapance i wywiezione w głąb Niemiec do miejscowości Bad Harzburg, gdzie zostały skierowane do pracy jako pomoc kuchenna w sanatorium. Po dwóch latach pobytu, dzięki pomocy miejscowym Niemcom uciekły do swoich rodziców w Polsce, gdzie się ukrywały. W Krakowie, podczas odwiedzin u ojca, zostały aresztowane na dworcu i osadzone w więzieniu. Po wyzwoleniu Krakowa przez wojska radzieckie zostały zwolnione i wróciły do domu w Zabierzowie. Tam też pani Józefa poznała swojego przyszłego męża. Po ślubie małżonkowie wyjechali na Ziemie Odzyskane, najpierw do Jawornika, a następnie do Imbramowic. Doczekali się dwóch córek i syna, a ze związku swoich dzieci pani Józefa doczekała się sześciu wnuków, dwunastu prawnuków oraz dwie praprawnuczki. Pani Józefa była członkinią Koła Gospodyń Wiejskich w Imbramowicach.

Dla człowieka, któremu jest dane przeżyć sto lat to czas, który pozwala na zebranie nieprawdopodobnej mądrości i doświadczenia. Długie życie jest skarbnicą dla młodszych pokoleń. A wiedza nabywana z każdym kolejnym dniem, to wartość nie do przecenienia. Z okazji setnych urodzin życzę Pani dalszych długich lat życia w zdrowiu, szczęściu, radości, spędzonych w otoczeniu najbliższych, rodziny i życzliwych przyjaciół – życzył jubilatce burmistrz Żarowa, Leszek Michalak. Życzenia złożyła również Beata Nejman, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Żarowie.

/UM Żarów, opr. mn/

Poprzedni artykułNa co zwrócić uwagę wybierając drukarkę do użytku domowego?
Następny artykułCo oferuje oczyszczacz powietrza HEPA?