Strona główna Artykuł sponsorowany Na co zwrócić uwagę wybierając drukarkę do użytku domowego?

Na co zwrócić uwagę wybierając drukarkę do użytku domowego?

0
Drukarka jest typowym wręcz symbolicznym urządzeniem biurowym. Mimo to fakt jest taki, że większość drukarek jest w domach prywatnych a nie w biurach. Dlatego też każdego dnia wielu tak zwanych użytkowników domowych zastanawia się jak wybrać drukarkę do użytku domowego. Kilka uniwersalnych wskazówek odpowiadających na to pytanie przedstawionych zostało w niniejszym artykule.

Jak wybrać drukarkę do użytku domowego?
Po pierwsze, należy zacząć od tego, że drukarka, mimo iż jest urządzeniem typowo biurowym to jednak z praktyki wiadomo, że przydaje się w domu dosyć często. Za pomocą drukarki załatwiamy wiele spraw administracyjnych, drukujemy również materiały do szkoły lub pracy. Wiele osób używa drukarki w domu rzadko, jednak ciężko się nie zgodzić z tym, że drukarka od czasu do czasu przydaje się niemal każdemu.

Drukarka w domu raczej jest rzadziej używana niż w biurze, jednak tak czy inaczej na pewno każdemu kto zastanawia się nad kupnem nowego urządzania szczególnie zależy na jakości druku oraz wydajności urządzenia. Dlatego też drukarka do użytku domowego powinna pracować bezawaryjnie oraz oferować dobrą jakość druku. W biurach często wystarczy wyłącznie druk monochromatyczny. Jednak, gdy mówimy o drukarce użytkowanej w domu zdecydowanie mile widziany jest również druk w kolorze (w związku z czym zazwyczaj trzeba kupić zestaw kolorowych tuszy np. HP DeskJet 2600 tusz).

Ponadto, mile widziane są urządzenia wielofunkcyjne zamiast osobnego skanera, kopiarki i drukarki. Zazwyczaj w mieszkaniach nie ma zbyt wiele miejsca na sprzęt komputerowy w związku z czym przyszłość raczej należy do kompaktowych rozwiązań w postaci urządzeń wielofunkcyjnych.

Zwróć uwagę na wydajność oraz kosztochłonność
Wybierając drukarkę do użytku domowego poza kwestiami związanymi stricte z jakością druku oraz funkcjonalnością urządzenia nie bez znaczenia pozostaje wydajność oraz kosztochłonność drukarki. Co prawda druk w domu raczej odbywa się sporadycznie w związku z czym nie ma potrzeby by drukarka odznaczała się szybkim drukiem jednak jak najbardziej nie bez znaczenia pozostaje koszt druku. Dlatego warto zwrócić uwagę na koszt materiałów eksploatacyjnych w postaci tuszu (np. HP DeskJet 5000 tusz) lub tonera.

Źródło zdjęcia:

fonzales / Shutterstock.com

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułStartuje wielkie granie. Kto zwycięży w III Memoriale Piłkarskim Grzegorza Solarza?
Następny artykułSto lat Józefy Trzepli. Doczekała się sześciu wnuków, dwunastu prawnuków oraz dwóch praprawnuczek